Kullanım Şartları ve Bildirimi

SİTE KULLANIM ŞARTLARI: VERİTABANI HAKLARI, KULLANIMI VE SORUMLULUKLARI

 

Aşağıda yer alan bilgiler sadece Cepde üzerinde yer alan içeriği ve bunlara ait kullanım haklarını kapsamaktadır. Cepde'yi ziyaret eden, Cepde'nin sunduğu hizmetlerden faydalanan her kişi burada belirtilen koşulları, sorumlulukları, ilgili olduğu için verilen Çerez Kullanımını ve Gizlilik Haklarını kabul etmiş ve onay vermiş sayılır. Ayrıca, Cepde'ye üyelik kayıt formu ile üye olan kullanıcılar bunlara ek olarak Portal ve Forum Kuralları'nı da kabul etmiş ve onay vermiş sayılırlar.

 

1 - Kuralların onayı:


Cepde'yi ziyaret eden, Cepde'nin sunduğu hizmetlerden faydalanan her kişi burada belirtilen koşulları kabul etmiş ve onay vermiş sayılır.

 

2 - Cepde'nin hakları

 

 • Site üzerinde yer alan her türlü içeriğin hakkı Cepde'ye aittir,
 • Cepde'nin (forum hariç) yazılım (kod) alt yapısının, arayüz tasarımlarının ve puanlama algoritmalarının
  tüm hakları sadece Cepde'ye aittir. Bu hakların ihlalinde Cepde gerekli tüm yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.
 • Cepde, sunduğu içerik ve hizmetler üzerinde tek taraflı olarak değişiklik yapma, ara verme veya son verme gibi her türlü tasarruf hakkına sahiptir.
 • Cepde, içeriğini ve hizmetlerini geliştirmek için her zaman 3. taraf kurum ve kuruluşlarla iş anlaşmaları yapma hakkına sahiptir.
 • Ziyaretçi ve üyelerin Cepde üzerinde yaptığı (içerik ekleme, yorum ve inceleme yazma gibi) paylaşımların ticari amaçlarla kullanma hakkına sahiptir.
 • Cepde, kurallara ve site düzenine aykırı davranan üyeleri ve ziyaretçileri yasaklama/engelleme hakkına sahiptir.
 • Cepde, burada belirtilen VERİTABANI HAKLARI, KULLANIMI VE SORUMLULUKLARI, ÇEREZLERİN KULLANIMI ve GİZLİLİK POLİTİKASI sözleşmelerini her zaman tek taraflı olarak değiştirme, durdurma, iptal etme ve güncelleme hakkına sahiptir.

3 - Ziyaretçilerin ve üyelerin sorumluluğu

 

 • Ziyaretçiler ve üyeler içeriklere yorum yazarak, mobil yazılım, ses dosyaları ve duvar kağıtları paylaşarak, inceleme yazarak Cepde içeriğine katkı sağlayabilmektedir. Cepde üyeleri ve ziyaretçileri içeriğe sağladıkları tüm katkılardan ve paylaşımlarından kendisi sorumludur. Bu konuda Cepde'nin hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • İzinsiz reklam yapmamak,
 • Portal ve forum kurallarına uymayı taahhüt etmek (sadece üyeler),

4 - İçeriklerin, marka ve model isimlerinin hakları


Cepde üzerinde yer alan içeriklerin, cep telefonların ve tabletlerin marka ve modellerin isimlerinin tüm yasal hakları geliştiricilerine ve/veya üreticilerine aittir.

 

5 - İçeriğin ve hizmetlerin kullanımı, katkı sağlanması

 

Cepde içeriğini ve hizmetlerini kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu içeriklerin ve hizmetlerin kullanımı doğrudan kullanıcı tercihine bırakılmıştır. Bu nedenle kullanım ve kullanımdan dolayı doğan tüm sorumluluk tamamen kullanıcıya (ziyaretçi ve üyeye) aittir.

 

6 - Üyelik bilgilerinin paylaşılması/korunamaması

 

Üyeler, üyelik kayıt formunda verdikleri bilgilerin doğruluğundan, hesaplarının güvenliğinden, kullanıcı adı ve şifrelerin başka kimselerle paylaşılmamasından ve korunmasından kendileri sorumludur. Üyelik bilgilerinin ve hesabın çalınmasından ve bu tür durumlarda üye hesabından yapılan hiçbir işleme karşı Cepde sorumlu değildir.

 

7 - Cepde üzerinde yer alan içerikler:

 

     A - Mobil cihazlar (cep telefonları ve tabletler):

 

  Cep telefonları ve tabletlerin özelliklerine ilişkin bilgiler, resim ve video gibi tüm görsel materyalleri temin ettiğimiz kaynaklar, öncelikle ilgili mobil cihaz üreticilerinin resmi web sitelerinden alınmaktadır. Resmi kanallardan edinilen bilgilerin haricinde, popüler ve güvenilir teknoloji kanalları ve kullanıcı deneyimleri de kaynak olarak kullanılabilmektedir. Cepde, mobil cihazlara ilişkin yayınladığı bilgi, resim ve videoların doğruluğu için özen göstermekte ancak kesin olarak GARANTİ ETMEMEKTEDİR.

 

  Ayrıca, üretici firmalar mobil cihazları farklı ülkelerde farklı özelliklerle kullanıcılara sunabilmektedir. Cepde, ilgili mobil cihazın özelliklerini, resim ve video gibi materyallerini genelde Türkiye verilerini baz alarak yayınlamaktadır. Farklı ülke konumundan kaynaklanan değişiklikler Cepde üzerinde yer alan bilgileri yanlış olarak nitelemez.


Cepde, tanıtımını yaptığı mobil cihazların satışını yapmamakta, satışına aracılık etmemektedir.

 

    B - Mobil cihaz incelemeleri:

 

  Mobil cihaz incelemeleri, Cepde editörleri ve kullanıcıları tarafından, tespitler ve kullanıcı deneyimlerine dayalı olarak yazılmaktadır. Cepde, kullanıcıların yazdığı bu incelemeleri site üzerinde herhangi bir sayfada veya kullanıcılara sunulan hizmet içerisinde yer verme/kullanma hakkına sahip olmakla birlikte; yazılan inceleme ile ilgili SORUMLULUK ALMAMAKTADIR. Yazılan incelemelerden sadece incelemeyi yazan kişi sorumludur.

 

    C - Mobil cihaz karşılaştırmaları:

 

  Mobil cihaz karşılaştırmaları 1. maddede bahsi geçen mobil cihaz özellikleri sistemi özelinde elde edilen bilgilerin karşılaştırıldığı, kullanıcı deneyimi ve incelemelerin de bu hizmet içerisinde yer aldığı bir hizmettir. Karşılaştırılan bilgilerin sorumluluğu ve garantisi yoktur.


     D - Mobil yazılımlar, ses dosyaları ve duvar kağıtları:

 

  Cepde üzerinde yer alan mobil yazılımlar (oyun, tema ve program), ses dosyaları ve duvar kağıtları çeşitli kaynaklardan derlenmiş ve Cepde ziyaretçilerinin kullanımına sunulmuştur. Bahsi geçen içeriklere ait telif hakları üreticilere ve/veya geliştiricilere aittir. Cepde içeriğin paylaşımı dışında hiçbir hak ve sorumluluk üstlenmemektedir ve mobil yazılımların, ses dosyalarının ve duvar kağıtlarının kullanılacağı cihazlarda (bilgisayar, cep telefonu, tablet vb.) oluşturacağı herhangi bir sorundan ötürü Cepde ve Cepde'nin bağlı olduğu kişi ve kuruluşlar sorumlu tutulamaz.

 

8 - Diğer

 

Cepde ve kullanıcı (ziyaretçi veya üye) arasında oluşacak herhangi bir hukuki ihtilaf, önce iyi niyet çerçevesinde çözülmeye çalışılacak; ihtilafın sürmesi halinde Adana mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

 

 

Güncelleme tarihi: 21/12/2012