Sudoku ikon

Sudoku APK

v1.2.4

Easybrain stüdyosunun geliştirdiği Sudoku Android telefonlarınızda oynayabileceğiniz en iyi bulmaca oyunlarından birisi.

 

Oyunda hem yeni başlayan hem de ileri seviye oyuncular için farklı zorluk seviyeleri bulunuyor. Size uygun olanı seçerek oyuna başlıyorsunuz. Seviyeniz ilerledikçe tabi karşınıza gelen Sudoku masalarının zorluğu da artıyor. Sudoku gibi oyunların en büyük faydası şüphesiz beyin egzersizi yapmasında. Bu nedenle oyunda beyin egzersizi, mantıksal düşünme ve hafıza güçlendirme için farklı modlar bulunuyor.

 

Google Play üzerinde çok farklı Sudoku oyunu var. Ancak bu paylaştığımız oyun, destekleyen akıllı telefonlar için kalem desteği sunması ve otomatik hata kontrolü özelliğiyle diğerlerinden öne çıkıyor. Sürekli Sudoku oynamayı sevenler için ayrıca günlük mücadeleler de bulunuyor.

 

Sudoku nasıl oynanır?

Sudoku oynamak için en önemli kural dikkat. Oyunda 3x3 karelerin birleşiminden oluşan 9x9 bir alan bulunur, örnek bir Sudoku formunu aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz. Bu alandaki her satır ve sütunu farklı sayılarla doldurmanız gerekiyor. Yani hem yan yana hem de alt alta gelecek bu rakamları her defasında bir kere kullanmanız şart.

Sudoku ekran görüntüleri Sudoku ekran görüntüleri Sudoku ekran görüntüleri Sudoku ekran görüntüleri Sudoku ekran görüntüleri

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu oyunu oylayın:
Yorumu Gönder