Gboard - Google Klavye ikon

Gboard - Google Klavye APK

v11.9.06.452014594-release-arm64-v8a

Google tarafından geliştirilen klavye uygulaması Gboard, Android kullanıcılarına özel bir klavye deneyimi sunuyor.


Hız, güvenilirlik ve kolaylık için geliştirilen uygulamanın öne çıkan özelliği, Google servisleriyle entegre biçimde çalışması. Google Arama ve Çeviri özelliğini klavye üzerinden kullanabildiğiniz Gboard, mesajlaşırken farklı işleri aynı anda yapmanızı sağlayarak uygulamalar arasında geçiş yapma sorununu ortadan kaldırıyor. Klasik harflere dokunarak yazma yöntemine ek olarak sesli dikte ve kaydırarak yazma özelliği, diğer klavye uygulamalarına göre daha sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Bu da Google mühendislerinin farkı olsa gerek.


Yazma ve kelime alışkanlıklarınızı öğrenme yeteneği sayesinde, uygulamayı kullanmaya başladıktan bir süre sonra sık kullandığınız ve yazma tarzınızı ifade eden kelimeler klavye tarafından size öneriliyor. Uygulamanın bu öğrenme yeteneği yazdıklarınızı Google'a göndermesiyle yapılıyor ve bu nedenle gizlilik ve güvenlik açısından çok tartışılmıştı. Güvenliğinizi tehlikede hissederseniz ayarlar kısmından Google'a veri göndermeyi kapatabilirsiniz, tabii bu durumda özelliği kullanamıyorsunuz.


Uygulama Türkçe dil desteğine sahip fakat Türkçe Q klavye düzeni henüz yok. Şu an Beta aşamasında test edilen Türkçe Q düzeni büyük ihtimalle birkaç güncelleme sonrası kullanılabilir olacak.

Gboard - Google Klavye nasıl kurulur?

Bu uygulama XAPK formatında olduğu için, kurulumu XAPK Installer uygulamasıyla yapmanız gerekiyor. Gboard - Google Klavye APK dosyasını indirdikten sonra, buradan XAPK Installer uygulamasını indirip kurun ve çalıştırın. Uygulama arayüzünde indirdiğiniz dosyanın üzerine dokunarak kurulumu başlatabilirsiniz. XAPK formatı hakkında detaylı bilgi almak için XAPK Nedir? başlıklı ipucunu okuyabilirsiniz.
Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Gboard - Google Klavye APK son sürüm güncellemesinde kullanıcı deneyimi geliştirilmiş.

Artıları

Google arama ve çeviri desteği,

Öğrenme yeteneği,

Sorunsuz sesli dikte ve kaydırarak yazma özelliği.

Eksileri

Bazen geç açılıyor.

Yorumlar

Gboard - Google Klavye için toplam 3 yorum yazıldı. Aşağıdan siz de yorum yazabilirsiniz. Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder
Ziyaretçi3 yıl önce Gboard - Google Klavye v7.9.7.230658658-release-armeabi-v7a için
Çok güzzzellll
Ziyaretçi3 yıl önce Gboard - Google Klavye v7.9.7.230658658-release-armeabi-v7a için
Çok güzell
Ziyaretçi4 yıl önce Gboard - Google Klavye v7.6.13.215505041-release-armeabi-v7a için
Çooook Güzel Klavye Bayıldım.