Gboard - Google Klavye

Gboard - Google Klavye

v6.6.22.171938909-release-armeabi-v7a

Google tarafından geliştirilen klavye uygulaması Gboard, Android kullanıcılarına özel bir klavye deneyimi sunuyor.

 

Hız, güvenilirlik ve kolaylık için geliştirilen uygulamanın öne çıkan özelliği, Google servisleriyle entegre biçimde çalışması. Google Arama ve Çeviri özelliğini klavye üzerinden kullanabildiğiniz Gboard, mesajlaşırken farklı işleri aynı anda yapmanızı sağlayarak uygulamalar arasında geçiş yapma sorununu ortadan kaldırıyor. Klasik harflere dokunarak yazma yöntemine ek olarak sesli dikte ve kaydırarak yazma özelliği, diğer klavye uygulamalarına göre daha sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Bu da Google mühendislerinin farkı olsa gerek.

 

Yazma ve kelime alışkanlıklarınızı öğrenme yeteneği sayesinde, uygulamayı kullanmaya başladıktan bir süre sonra sık kullandığınız ve yazma tarzınızı ifade eden kelimeler klavye tarafından size öneriliyor. Uygulamanın bu öğrenme yeteneği yazdıklarınızı Google'a göndermesiyle yapılıyor ve bu nedenle gizlilik ve güvenlik açısından çok tartışılmıştı. Güvenliğinizi tehlikede hissederseniz ayarlar kısmından Google'a veri göndermeyi kapatabilirsiniz, tabii bu durumda özelliği kullanamıyorsunuz.

 

Uygulama Türkçe dil desteğine sahip fakat Türkçe Q klavye düzeni henüz yok. Şu an Beta aşamasında test edilen Türkçe Q düzeni büyük ihtimalle birkaç güncelleme sonrası kullanılabilir olacak.

Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri Gboard - Google Klavye ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Dil seçme arayüzü yenilenmiş,

Yeni dil seçenekleri eklenmiş.

Sevdik

Google arama ve çeviri desteği,

Öğrenme yeteneği,

Sorunsuz sesli dikte ve kaydırarak yazma özelliği.

Sevmedik

Türkçe Q klavye düzeni desteklenmiyor.

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv6.6.22.171938909-release-armeabi-v7a

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 4.2 ve üzeri

GeliştiriciGoogle LLC

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiTürkçe, İngilizce, Diğer

İndirilme397

Eklenme tarihi2 ay önce

Dosya boyutu 23.7 MB

Paylaşan hsnDnz

CepdeID 7570

Gboard - Google Klavye Yorumları

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanacak.

Bu içeriği oylayın:
Yorumu Gönder