Tabii ikon

Tabii APK

v1.0.3

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Tabii uygulaması ile artık testler cep telefonuna geliyor.


Pandemi döneminde uzaktan eğitim modeline geçilmesi nedeniyle Android eğitim uygulamaları oldukça önem kazandı. Tabii uygulaması da bunlardan birisi. Tabii, Android için geliştirilmiş bir test uygulaması diyebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından öğrencilere yönelik geliştirilmiş uygulama içerisinde yüzlerce test bulunuyor.


Tabii her ne kadar test uygulaması olarak geliştirilse de aslında bir ders uygulamasından çok bilgi yarışmasına benziyor. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri gibi birçok alandan testler var. Her bir test 40 sorudan oluşuyor. Soruları çözerken kullanabileceğiniz joker özelliği de var. Örneğin, bir soruyu bilemezseniz 'yarı yarıya', 'bir hak daha ver' ve 'Süre uzat' jokerlerini kullanabilirsiniz.


Tabii uygulaması temel olarak Ortaokul öğrencilerine yönelik geliştirilmiş. 5, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencilere yönelik yüzlerce test, yaz döneminde ve pandemi sürecinde öğrenciler için hazır durumda. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve bildiklerini de unutmaması açısından Tabii gibi eğitim uygulamaları oldukça önemli.


Uygulama tamamen ücretsiz. Tabii APK dosyasını hemen indirerek testleri çözmeye başlayabilirsiniz.

Tabii ekran görüntüleri Tabii ekran görüntüleri Tabii ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Tabii APK son sürüm ile uygulamaya yeni ders içerikleri ve testler eklenmiş.

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder