Telegram ikon

Telegram APK

v9.0.0

Telegram Açıklama

WhatsApp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulaması olan Telegram, hızı ve üst düzey güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor.


Telegramı rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri hızı ve gelişmiş güvenlik düzeyi. Neredeyse 'anında' denebilecek hızla akıcı biçimde çalışan Telegram, bu sırada mesajlarınızı hem şifreliyor hem de hangi bir sunucuda saklamıyor. Mesajlar doğrudan telefonunuzda saklandığı için kontrol ve güvenlik tamamen sizin elinizde oluyor. Güvenlik konusunda bir diğer önemli özellik de 'gizli mesajlar'. Gizli mesajlar gönderildikten bir süre sonra otomatik olarak silindiği için görüşmeniz tamamen gizli kalıyor ve bir daha okunamıyor.


Telegramın mesajlaşma özellikleri diğer uygulamalarla büyük oranda aynı. Rehberinizde Telegram yüklü kişilere mesaj atma, grup sohbetler oluşturma ve dosya paylaşma gibi temel özellikler Telegram'la da kullanılabiliyor. Ayrıca mesajlaşmak için telefon numarası olması şart değil, kullanıcı adını bildiğiniz kişilerle de konuşmanız mümkün. Telegram'ı temel özellik konusunda diğer uygulamalardan üstün kılansa limit konusunda daha geniş sınırlara sahip olması. Örneğin dosya paylaşımı için herhangi bir boyut sınırı bulunmuyor; buna ek olarak gurp görüşmeleri en fazla 200 kişiyle yapılabiliyor. WhatsApp ve Messenger başta olmak üzere diğer uygulamalarda bu limitlerin daha az olduğunu belirtelim.


Tamamen ücresiz ve reklamsız olarak kullanılabilen Telegram'ı hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son güncellemede neler var?

Telegram APK son sürüm güncellemesinde mesajlara tepki verme özelliği tüm kullanıcılara açılmış ve yeni emojiler eklenmiş.

Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv9.0.0

GeliştiriciTelegram FZ-LLC

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 6.0 ve üzeri

Güncellenme tarihi2 yıl önce

Eklenme tarihi12.10.2017 - 20:49

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiTürkçe, İngilizce, Diğer

İndirilme895

Dosya boyutu 125 MB

PaylaşanhsnDnz

CepdeID 7864

GÜVENLİKİndireceğiniz Telegram APK dosyasına ait doğrulanmış paket adı ve paket imzasını aşağıdan görebilirsiniz. Doğrulanmış paket adı ve paket imzası dosyanın orijinal ve güvenli olduğuna işaret eder.

APK paket adı: org.telegram.messenger

APK imzası: 9723e5838612e9c7c08ca2c6573b6026d7a51f8f

Telegram eski versiyonlar
Daha önce Cepde üzerinde yayınlanmış tüm Telegram versiyonları:
  • 1. Telegram v8.7.4
  • 2. Telegram v7.3.1
  • 3. Telegram v7.2.1
  • 4. Telegram v5.15.0
  • 5. Telegram v5.10.0
  • 6. Telegram v5.1.0
  • 7. Telegram v4.8.9
  • 8. Telegram v4.4.0

Telegram ipuçları

Kullanıcı oyları ve yorumlar

5

3 kullanıcı oyuna göre

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder