Telegram ikon

Telegram APK

v8.7.4

WhatsApp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulaması olan Telegram, hızı ve üst düzey güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor.


Telegramı rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri hızı ve gelişmiş güvenlik düzeyi. Neredeyse 'anında' denebilecek hızla akıcı biçimde çalışan Telegram, bu sırada mesajlarınızı hem şifreliyor hem de hangi bir sunucuda saklamıyor. Mesajlar doğrudan telefonunuzda saklandığı için kontrol ve güvenlik tamamen sizin elinizde oluyor. Güvenlik konusunda bir diğer önemli özellik de 'gizli mesajlar'. Gizli mesajlar gönderildikten bir süre sonra otomatik olarak silindiği için görüşmeniz tamamen gizli kalıyor ve bir daha okunamıyor.


Telegramın mesajlaşma özellikleri diğer uygulamalarla büyük oranda aynı. Rehberinizde Telegram yüklü kişilere mesaj atma, grup sohbetler oluşturma ve dosya paylaşma gibi temel özellikler Telegram'la da kullanılabiliyor. Ayrıca mesajlaşmak için telefon numarası olması şart değil, kullanıcı adını bildiğiniz kişilerle de konuşmanız mümkün. Telegram'ı temel özellik konusunda diğer uygulamalardan üstün kılansa limit konusunda daha geniş sınırlara sahip olması. Örneğin dosya paylaşımı için herhangi bir boyut sınırı bulunmuyor; buna ek olarak gurp görüşmeleri en fazla 200 kişiyle yapılabiliyor. WhatsApp ve Messenger başta olmak üzere diğer uygulamalarda bu limitlerin daha az olduğunu belirtelim.


Tamamen ücresiz ve reklamsız olarak kullanılabilen Telegram'ı hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Telegram APK son sürüm güncellemesi ile;

Ses dosyalarını özel bildirim sesi olarak ayarlama özelliği,

Sohbetler için bildirimleri engelleme özelliği,

Bildirim seslerini kapatma özelliği,

Yanıtlanan mesajları görüntüleme özelliği eklenmiş.

Telegram ipuçları

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder