Telegram ikon

Telegram

v5.10.0

WhatsApp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulaması olan Telegram, hızı ve üst düzey güvenlik özellikleriyle dikkat çekiyor.


Telegramı rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri hızı ve gelişmiş güvenlik düzeyi. Neredeyse 'anında' denebilecek hızla akıcı biçimde çalışan Telegram, bu sırada mesajlarınızı hem şifreliyor hem de hangi bir sunucuda saklamıyor. Mesajlar doğrudan telefonunuzda saklandığı için kontrol ve güvenlik tamamen sizin elinizde oluyor. Güvenlik konusunda bir diğer önemli özellik de 'gizli mesajlar'. Gizli mesajlar gönderildikten bir süre sonra otomatik olarak silindiği için görüşmeniz tamamen gizli kalıyor ve bir daha okunamıyor.


Telegramın mesajlaşma özellikleri diğer uygulamalarla büyük oranda aynı. Rehberinizde Telegram yüklü kişilere mesaj atma, grup sohbetler oluşturma ve dosya paylaşma gibi temel özellikler Telegram'la da kullanılabiliyor. Ayrıca mesajlaşmak için telefon numarası olması şart değil, kullanıcı adını bildiğiniz kişilerle de konuşmanız mümkün. Telegram'ı temel özellik konusunda diğer uygulamalardan üstün kılansa limit konusunda daha geniş sınırlara sahip olması. Örneğin dosya paylaşımı için herhangi bir boyut sınırı bulunmuyor; buna ek olarak gurp görüşmeleri en fazla 200 kişiyle yapılabiliyor. WhatsApp ve Messenger başta olmak üzere diğer uygulamalarda bu limitlerin daha az olduğunu belirtelim.


Tamamen ücresiz ve reklamsız olarak kullanılabilen Telegram'ı hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri Telegram ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Telegram son sürüm APK güncellemesi ile sessiz mesaj, grup yöneticisi mesajları ve gruplar için yavaşlatma modu özellikleri eklenmiş.

Telegram ipuçları

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv5.10.0

GeliştiriciTelegram Messenger LLP

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 6.0 ve üzeri

Güncellenme tarihi6 ay önce

Eklenme tarihi12.10.2017 - 20:49

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiİngilizce

İndirilme124

Dosya boyutu 17.2 MB

Paylaşan hsnDnz

CepdeID 7864

Güvenlik seçicileri
Telegram eski versiyonlar
Daha önce Cepde üzerinde yayımlanmış tüm Telegram versiyonları:
  • 1. Telegram v5.1.0
  • 2. Telegram v4.8.9
  • 3. Telegram v4.4.0

Yorumlar

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanacak.

Bu içeriği oylayın:
Yorumu Gönder