Türkçe Sözlük (TDK) ikon

Türkçe Sözlük (TDK)

v1.0.0

Türkçe Sözlük, Türkçe kelimelerin anlamlarını öğrenebileceğiniz Android TDK uygulamasıdır.


Türk Dil Kurumu (TDK) Android uygulaması olan Türkçe Sözlük, içerisinde binlerce kelime ve anlamlarını barındırıyor. Özellikle eski kelimeler ve her zaman kullanmadığımız birçok kelime Türkçe Sözlük (TDK) veritabanında var. Uzun zamandır Android uygulaması ihtiyacı da vardı ki TDK bu konuda kesin bir çözüm getirmiş.


Uygulamanın kullanımı gayet basit. Türkçe Sözlük (TDK) APK dosyasını indirip kurduğunuzda sizi bir arama kutusu karşılıyor. Buraya anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz ve ilgili kelimenin anlamı, kökeni ve benzer anlamlara sahip diğer kelimeler geliyor.


Türkçe kelimelerin anlamlarına meraklıysanız TDK Android uygulaması Türkçe Sözlük kesinlikle telefonunuzda olmalı. Tamamen ücretsiz ve TDK tarafından resmi olarak geliştirilen uygulamayı kullanmak için Türkçe Sözlük APK dosyasını indirmeniz yeterli.

Türkçe Sözlük (TDK) ekran görüntüleri Türkçe Sözlük (TDK) ekran görüntüleri Türkçe Sözlük (TDK) ekran görüntüleri Türkçe Sözlük (TDK) ekran görüntüleri Türkçe Sözlük (TDK) ekran görüntüleri

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv1.0.0

GeliştiriciTÜRK DİL KURUMU

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 4.1 ve üzeri

Güncellenme tarihi2 ay önce

Eklenme tarihi12.02.2020 - 12:15

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiTürkçe

İndirilme18

Dosya boyutu 21.7 MB

Paylaşan hsnDnz

CepdeID 10174

Güvenlik seçicileri

Yorumlar

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanacak.

Bu içeriği oylayın:
Yorumu Gönder