Ingress ikon

Ingress APK

v1.121.0

 Arttırılmış gerçeklik temelinde geliştirilen Ingress oyununda dünyayı etkisi altına alan gizemli bir enerjiden oluşan yaratıklara karşı mücadele ediyorsunuz.

 

Oyunun hikayesi bilim insanlarının yaptığı bir çalışma sonucunda evrende ve dünyada keşfedilen gizemli bir enerjiyle başlıyor. XM maddesi olarak isimlendirilen bu enerjinin dünyaya yayılması sonucunda insanların evrimini etkiliyor ve insanların ikiye bölünmesine sebep oluyor. XM maddesinden ortaya çıkan Shaper'ler yani Aydınlanmışlar ve insanlığın normal evrimini savunan Direnişçiler oyunda birbirlerini kontrol altına almak ve diğerinin etkisini yok etmek için mücadele ederler. Size düşen görev, seçeceğiniz insanlık adına size verilen görevleri yerine getirmek ve portalları takip etmek.

 

Pokemon GO'nun geliştiricisi olan Niantic Labs'ın stüdyosunda geliştirilen oyun da konum tabanlı olarak oynanıyor. Bu da demek oluyor ki Ingress'i açık bir alanda oynadığınızda daha verimli sonuçlar alabiliyorsunuz. Oyunu ilk açtığınızda çevrenizi gösteren bir harita karşınıza geliyor, ancak haritada sokak ve cadde isimleri yer almıyor tabii ki. Onların yerine oyun ve gizemli enerjiyle ilgili olan kontrol noktaları, portallar ve egzotik maddeler görünüyor. Oyunu oynarken bu öğelere, özellikle portallara göre önünüze gelen işlemleri yapabiliyorsunuz.

Ingress ekran görüntüleri Ingress ekran görüntüleri Ingress ekran görüntüleri Ingress ekran görüntüleri Ingress ekran görüntüleri

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu oyunu oylayın:
Yorumu Gönder