Microsoft Cortana – Digital Assistant ikon

Microsoft Cortana – Digital Assistant APK

v3.3.3.2753-enus-release

Dünyanın işletim sistemi devi Microsoft tarafından geliştirilen Cortana, Android cihazlarınızda işinizi kolaylaştırmak için sizi bekliyor.


Dijital asistan olarak geliştirilen uygulamanın çalışma mantığı vereceğiniz direktifler üzerine kurulu. Hava durumu, alarm kurma, takım puanı, trafik durumu ve günlük haberler gibi çok kullanılan direktifleri Cortana'ya dikte ederek anında bilgi alabilirsiniz. Dijital asistan Cortana Windows bilgisayarlarla uyumlu çalışabildiği için işlerinizi bilgisayar üzerinde hazırlayarak Android cihazınıza yönlendirebilirsiniz. Örneğin bilgisayar üzerinde ayarlayacağınız bir hatırlatıcı, zamanı geldiğinde Android cihazınızda Cortana tarafından size hatırlatılıyor.


Uygulamanın arayüzü ve dikte yöntemi oldukça basit ancak şu an için Türkçe dil desteği bulunmuyor. Cortana'nın desteklediği tek dil İngilizce, giriş seviyesinde biliyor olsanız dahi uygulama başarılı yapay zekası sayesinde sizi anlayabiliyor.


Peki Cortana'yı nasıl kullanacaksınız? Diğer akıllı asistan uygulamaları özellikle kurulum sırasında birçok izin ve ayar içeriyor. Cortana ise oldukça basit, sizden sadece hitap edeceği bir takma ad ve Microsoft hesabınızla oturum açmanızı istiyor. Microsoft hesabı istemesinin sebebiyse PC ve Android cihazınız arasında senkronizasyon yapabilmek. Bunun dışındaki tüm ayarları kendisi hallederek bozulmaların önüne geçiyor.

Microsoft Cortana – Digital Assistant ekran görüntüleri Microsoft Cortana – Digital Assistant ekran görüntüleri Microsoft Cortana – Digital Assistant ekran görüntüleri Microsoft Cortana – Digital Assistant ekran görüntüleri Microsoft Cortana – Digital Assistant ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Microsoft Cortana APK son sürümde uygulamadaki hatalar düzeltilmiş.

Artıları

Başarılı yapay zeka,

PC ve mobil cihaz arasında senkronize çalışıyor,

Kolay dikte yöntemi,

Anlaşılır ses kalitesi.

Eksileri

Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Yorumlar

Microsoft Cortana – Digital Assistant için toplam 1 yorum yazıldı. Aşağıdan siz de yorum yazabilirsiniz. Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder
Ziyaretçi4 yıl önce Microsoft Cortana – Digital Assistant v2.9.1.1888-enus-release için
İnşalah iner