Find My Device ikon

Find My Device APK

v2.1.005

Find My Device (cihazımı bul) kaybolan veya çalınan Android telefon ve tabletinizi bulmanızı sağlayan bir cihaz yöneticisi.

 

Google tarafından geliştirilen ve resmi uygulama olan Find My Device'i kullanmak için telefon veya tabletinizin kayıtlı olduğu Google hesabıyla uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra hesabınıza tanımlı tüm Android cihazlarını bir harita üzerinde görebiliyorsunuz. Ek bilgi olarak cihazın hangi konumda ne şekilde olduğu bilgisi oldukça iyi düşünülmüş. Örneğin telefon birisinin elindeyse 'elde' yazıyor.

 

Find My Device kaybolma veya çalınmaya karşı şu üç özelliğe sahip:

1- Ses çalma. Android cihazınızda -ses kısık olsa bile- yüksek sesde zil sesi çalınıyor. Eğer telefon yakınlardaysa duyma ihtimaliniz var.

2- Cihazı kilitle. Kaybolan veya çalınan Android cihazınızı başka birisi kullanmaması için kilitlemenizi sağlıyor. Belirlediğiniz kilit şifresi girilmedikçe telefon veya tabletin kullanılması mümkün değil.

3- Cihazı sil. Eğer cihazı bir daha bulamayacağınızdan eminseniz içindeki tüm verileri bu özellikle silebilirsiniz. Bu seçeneği kullanırken telefondaki rehber, mesajlar, fotoğraflar ve uygulamalar dahil olmak üzere her şeyin silindiğini hatırlamanızda fayda var. Silinen verileri geri getirmek imkansız.

Find My Device ekran görüntüleri Find My Device ekran görüntüleri Find My Device ekran görüntüleri Find My Device ekran görüntüleri

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder