Google Çeviri ikon

Google Çeviri

v5.17.0.RC08.187889404

Kitap sözlükleri unutun: Google Çeviri uygulamasıyla 100'den fazla dilde çeviri yapabilir ve çevirilere katkı sağlayabilirsiniz.

 

Varsayılan olarak klavye girişi ile çeviri yapan uygulama, buna ek olarak kamera, sesli dikte ve el yazısı ile de çeviri yapabiliyor. Ancak bu özellikler tam olarak şu an her dili desteklemiyor. Örneğin kamera ile 37 farklı dilde çeviri yapılırken, sesli dikte ile 32 dilde çeviri yapılıyor. Türkçe ise İngilizce çevirilerde bu özelliklerin hepsinde kullanılabiliyor. 

 

Web sayfasından seyahate kadar birçok farklı alanda kullanılabilen uygulama kullanıcıların katkı sağlayabileceği şekilde geliştirilmeye devam ediyor. Bir atasözü, deyim veya çeviri için doğrulama seçeneği ile sizin de katkıda bulunmanız mümkün. Doğruluk seviyesi yüksek olan çeviriler diğer kullanıcıların göreceği şekilde kullanıma açılıyor. Yabancı dilde SMS ve mail gönderimi yapan kullanıcılar da Google Çeviri ekibi tarafından unutulmamış; izin verdiğiniz taktirde kısa mesajlar dahil cihazınızdaki birçok metin yabancı dile çevriliyor. Üstelik dil dosyalarını indirdiğinizde tüm çevirilerinizi çevrimdışı, yani internet olmadan da yapabiliyorsunuz.

 

Google'ın her servisi gibi Çeviri de tamamen ücretsiz. Google Çeviri APK dosyasını hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Çeviri ekran görüntüleri Google Çeviri ekran görüntüleri Google Çeviri ekran görüntüleri Google Çeviri ekran görüntüleri Google Çeviri ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Çeviri için yeni dil seçenekleri eklenmiş.

Artıları

Kamera ve sesli dikte özellikleri Türkçe destekliyor,

Çevrimdışı çeviri özelliği,

Kullanıcılar katkı sağlayabiliyor.

Eksileri

Arayüz tasarımı daha kullanışlı olabilir.

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv5.17.0.RC08.187889404

GeliştiriciGoogle LLC

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 4.2 ve üzeri

Güncellenme tarihi8 ay önce

Eklenme tarihi15.06.2017 - 15:48

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiTürkçe, İngilizce, Diğer

İndirilme518

Dosya boyutu 17.3 MB

Paylaşan hsnDnz

CepdeID 7646

Güvenlik seçicileri
Google Çeviri eski versiyonlar
Daha önce Cepde üzerinde yayımlanmış tüm Google Çeviri versiyonları:

Yorumlar

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanacak.

Bu içeriği oylayın:
Yorumu Gönder