Paramanya ikon

Paramanya APK

v1.16.1

Paramanya Türkiye ve Dünya'daki birçok şehri oyun alanına kurabileceğiniz eğlenceli bir masa oyunudur.


Monopoly benzeri tarzına benzeyen Paramanya'da zar atarak oyun alanında ilerliyor ve her blok üzerine şehir veya turistik merkez kurma gibi yapılar yapmaya çalışıyorsunuz. Paramanya nedir, nasıl oynanır? sorusuna açık cevap vermek için detaylı yazalım: Oyun alanında bulunan blok destelerinin hepsi şehir, turistik merkez, vergi dairesi ve tatil gibi farklı konulara sahip. Atacağınız zarla gelen sayılar bu destelerin hangisine denk gelirse onun gereğini yapıyor ve her destede öne geçmeye çalışıyorsunuz.


Gerçek oyunculara karşı teke tek oynayacağınız Paramanya'da rakibini kiraya bağlayan oyuncu maçı kazanmış oluyor. Oyun içerisinde toplam 12 harita var ve hepsi de farklı kart blokları içeriyor. Örneğin bazı haritalarda İstanbul Kız Kulesi'ni, bazılarında da İzmir Saat Kulesi'ni inşa etmeniz gerekecek.


Ücretsiz ve tamamen Türkçe olan Paramanya APK dosyasını indirerek oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Paramanya ekran görüntüleri Paramanya ekran görüntüleri Paramanya ekran görüntüleri Paramanya ekran görüntüleri Paramanya ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Paramanya APK son sürüm güncellemesinde Taksi isimli yeni bir harita eklenmiş.

Yorumlar

Paramanya için toplam 3 yorum yazıldı. Aşağıdan siz de yorum yazabilirsiniz. Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu oyunu oylayın:
Yorumu Gönder
Ziyaretçi4 yıl önce Paramanya v1.12.1 için
Hileli mi
Ziyaretçi6 yıl önce Paramanya​ v1.0.6 için
Aynn
killl6 yıl önce Paramanya​ v1.0.6 için
Kafa topu istersek atarmisin abi