2 Kişilik Matematik Oyunu v1.1.3 ikon

2 Kişilik Matematik Oyunu v1.1.3 APK

Arkadaşınla heyecanlı bir çekişmeye var mısın? Evet mi? O halde 2 kişilik oyunlar kategorisinde doğru oyunu indiriyorsun. İki kişilik Matematik oyununda kolaydan zora üç farklı seviyede arkadaşlarınızla matematik yarışı yapabilirsiniz. (45 saniyelik yarışmalar.)

 

Oyun içerisinde toplama oyunu, çıkarma oyunu, çarpma oyunu, bölme oyunu ve karekök oyunu kategorilerinden dilediğinizi seçerek yarışmaya başlayın, oyuna başlamadan önce arka plan müziğini kapatabilir, oyun sırasında geri tuşuna basarak oyunu duraklatabilirsiniz. Matematik oyunu sayesinde hem eğlenin hem de dört işlem yapabilme, pratik düşünme ve hızlı cevap verebilme becerilerinizi geliştirin.

 

Beyin kapasitesinin gelişmesinse katkıda bulunan ve adeta bir beyin antrenmanı olan matematik oyunu, hem yetişkinlerin hem de küçük yaştaki çocukların eğlenceli zaman geçirerek matematiksel zekâlarının güçlenmesine, yarışma ve kazanma gibi kişisel özelliklerinin gelişmesine katkıda bulunur. Ülkemizde uygulanan sınavlardan; TEOG için giriş seviyesi, YGS ve KPSS için orta seviye, özellikle hızlı cevap verebilmenin önemli olduğu ALES sınavı için uzman seviyesini seçerek Matematik bilgisini ve rakamları hızlı okuma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

 

Zekâ Oyunlarının Faydaları :

- Beyni aktif tutar.

- Zihin tembelliğini önler.

- Farklı şeylerle karşılaşıldığında çözüme kolay ulaşılmasını sağlar.

- Sistemli düşünme alışkanlığı kazandırır.

- Problem çözme becerinizin gelişmesini sağlar.

- Zihin açıklığı sağlar. Algı daha kuvvetli olur.

- Olayların sebep-sonuç ilişkisini kavramakta hız ve kolaylık sağlar.

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu oyunu oylayın:
Yorumu Gönder