Blok oyunlarını oynamanızı kolaylaştıracak ipuçları

Blok oyunları bildiğiniz gibi, tahta ve taşların bloklardan yapıldığı oyunları ifade ediyor. Bu oyunlar, yaştan bağımsız olarak tüm oyuncular için idealdir. Bu yazımızda blok oyunlarını oynamanızı kolaylaştıracak bazı ipuçlarına yer verdik.
Blok oyunlarını oynamanızı kolaylaştıracak ipuçları
01/03/2023 Oyun 1 kişi faydalı buldu 38 kere okundu

Blok oyunları bildiğiniz gibi, tahta ve taşların bloklardan yapıldığı oyunları ifade ediyor. Bu oyunlar, yaştan bağımsız olarak tüm oyuncular için idealdir. Blok oyunları şekil, renk, sayılar ve eşleştirme hakkında bilgi edinmenin bir yoludur.


Temel olarak, birçok farklı blok oyunu türü vardır. Bu oyunların çoğunda bir tahta ve birçok farklı renkli blok bulunur. Oyuncular sırayla blokları hareket ettirir ve diğer bloklarla veya tahta üzerinde eşleştirir. Hamleleri biten ilk oyuncu kazanır.


Ve çeşitli blok oyunları var. Bir tür blok oyununa tic-tac-toe denir. Bu oyunda tahtada dokuz kare var. Bir oyuncunun üç kırmızı bloğu vardır ve diğer oyuncunun üç mavi bloğu vardır. Her bir oyuncu, renkli bloklarından üçünü arka arkaya (dikey, yatay veya çapraz olarak) alarak kazanana kadar veya dokuz karenin tamamı kimse kazanmadan dolana kadar, bloklarını karelerden birine yerleştirir.

Blok oyunu ne olursa olsun, oynamak istersiniz. Aşağıdaki ipuçları profesyonel olmanıza yardımcı olabilir.


Dikey ve yatay çizgileri temizlemeyi hedefleyin

Buradaki fikir, blokları temizlemektir ve bunu aynı renkten üç tanesini arka arkaya koyarak yaparsınız. Dikey çizgi ile başlarsanız, eşleştirmeniz kolay olacaktır. Izgaranın bir tarafından diğer tarafına geçtiğinizde, blokları temizlemek daha kolay olacaktır.


Bunu yaparak, aynı anda birden fazla satırı temizlerken otomatik olarak daha fazla puan alma şansınız olacak. İnternet bağlantınız olduğu her an, ücretsiz olarak blok oyunları oynayabilirsiniz.


Köşelerden başlayın

Blok oyunu oynamanın yarı ciddi yolu, ortadaki kareye bir taş koyarak başlamaktır. Bir acemiye karşı oynuyorsanız, bundan paçayı sıyırabilirsiniz. Tecrübeli bir oyuncuya karşı yaparsanız, hızlı bir şekilde kaybedebilirsiniz.


Doğru yaklaşım, dört köşeden birine bir taş yerleştirerek başlamaktır. Bunun arkasındaki teori, sadece ilk birkaç turda değil, oyun boyunca daha fazla hamle yapabilecek olmanızdır. Rakibiniz de bir korner oynayarak başlarsa, iki bitişik kenardan hangisini kontrol etmek istediğinizi seçin (ve dolayısıyla, iki olası tarafının hangisine sahip olmasını istediğinizi seçin). Ardından ikinci parçanızı, ikinci parçanın karşı kenarına yerleştirin.


Örneğin, bir köşede ve ardından bitişik kenarda oynanıyorsa, karşı köşede ve sonra karşı kenarda oynayın. Bu şekilde, kendinize en yakın iki tarafı da kontrol edeceksiniz ve bu iki taraftan biri boyunca serbestçe hareket edebileceksiniz.


Daha fazla puan elde etmek için birkaç satırı ve sütunu temizleyin

En önemli şey, birkaç satırı ve sütunu aynı anda temizlemektir. Ne kadar çok satır ve sütun temizlenirse o kadar çok puan alırsınız. Bu bir numaralı ipucudur. Çünkü yüksek puan almanın tek yolu budur.


Dörtlü bir satır oluşturduğunuzda, otomatik olarak temizlenir. Ancak aynı anda iki sıralı üçlü oluşturursanız, bunlar otomatik olarak temizlenmez. Bu durumda, sıradaki üçlülerin yanına bir taşı taşımanız gerekir. Böylece sıralı dörtlü olurlar. Bu, yüksek puan almak için iyi bir stratejidir.


Aynı anda birkaç satırı ve sütunu temizlemeye çalışırken, tahtada tek bir renk bloğu kalmaması yararlıdır. Çünkü bunlar, temizlenmesi gereken başka bir satır veya sütunun parçası olarak kullanılamaz. Bu yüzden onları geride bırakmamaya çalışın.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir