WhatsApp kullanıcı adı alma (nasıl yapılır?)

WhatsApp kullanıcı adı özelliği ile telefon numarası olmadan mesajlaşmak mümkün oluyor. Peki WhatsApp kullanıcı adı nasıl alınır? Detaylar yazımızda
WhatsApp kullanıcı adı alma (nasıl yapılır?)
26/05/2023 Nasıl yapılır? Uygulama 2 kişi faydalı buldu 375 kere okundu

Normalde telefon numarasına sahip olmadan WhatsApp ile mesajlaşmak mümkün değildi. Ancak beta sürümüyle kullanıma açılan özelliğe göre artık telefon numarası şartı tarih olacak. Çünkü WhatsApp kullanıcı adı özelliğini yavaş yavaş devreye alıyor. Peki bu özellik aslında tam olarak ne işe yarayacak? İlk başta, her zaman olduğu gibi WhatsApp'a kayıt olmak ve kullanabilmek için telefon numarası olmak zorunda. Bu konuda bir değişiklik yok. Ancak, birisiyle mesajlaşmak için artık telefon numarasını paylaşmak zorunda kalmayacağız. Profil ayarlarından belirleyeceğimiz kullanıcı adını insanlara söyleyerek doğrudan mesajlaşmak mümkün olacak.


WhatsApp kullanıcı adı nasıl alınır?

Beta sürümde kısıtlı sayıda kullanıcının kullanmaya başladığı WhatsApp kullanıcı adı almak oldukça basit:

  • WhatsApp'i açın,
  • Sağ üstte yer alan üç nokta simgesine dokunun ve ayarları seçin,
  • En üstte isminizin yazdığı yerdeki profilinize dokunun,
  • Açılan sayfada Kullanıcı Adı'nın yanındaki kalem simgesine dokunun ve kullanıcı adınızı belirleyin.

Eğer yazdığınız kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyorsa uygulama size uyarı verecektir. Bu durumda yeni bir kullanıcı adı belirlemeniz gerektiğini söyleyelim. Bunun dışında, WhatsApp kullanıcı adı özelliği herkesin WhatsApp kimliği gibi olacağı için, telefon numarasına gerek olmadan mesajlaşmak, grup sohbetleri ve görüşmeler çok daha kolay olacak. Ayrıca mesajlaşmak için telefon numarasını paylaşmayacağımız için gizliliğin de daha iyi olacağını söyleyebiliriz.


NOT: Kullanıcı adı özelliği WhatsApp 2.23.11.15 sürümü ile erişime açılmış durumda. Eğer profil sayfanızda bu özelliği görmüyorsanız WhatsApp telefonunuzda henüz güncellenmemiş demektir.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir