Cloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme

Güvenli ve hızlı dosya depolama servisi Cloud.Mail.Ru üzerinden kolayca dosya indirebilirsiniz. Telefon, tablet ve bilgisayar için ayrı ayrı resimli anlatımımızı okuyun.
Cloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme
16/01/2019 Nasıl yapılır? Uygulama 44 kişi faydalı buldu 44826 kere okundu

Rusya merkezli mail.ru şirketine bağlı olan Cloud.Mail.Ru özellikle büyük boyutlu dosyaların paylaşımı konusunda kullanıcıların ilgisini çeken bir platform. Aslında bu servisin Google Drive, Microsoft OneDrive ve Dropbox gibi bulut depolama servislerinden pek farkı yok. Sadece Cloud.Mail.Ru dosyaların dışarıyla paylaşılması konusunda daha fazla esnek davranıyor. İşte bu yüzden biz de büyük boyutlu dosyaları Cloud.Mail üzerinden paylaşıyoruz.


Aşağıda telefon, tablet ve bilgisayar için dosyayı indirmenizi sağlayan ekran görüntülerini ekledik. Cloud.Mail sisteminin çalışma mantığı çok basit ve üyelik gerekmeden dosya indirmek mümkün. Ayrıca dosyalar yüklenirken virüs taramasından geçtiği için de güvenli oluyor. Bazı kullanıcılar indirme işleminde sorun yaşayabiliyor. Olası sorunlara ve çözümlere ipucumuzun en altında değindik.


Dosya indirme ekranı tüm platformlarda aynı, ancak ekran boyutları farklı olduğu için kullanıcıların aklı karışabiliyor. Aşağıdaki ekran görüntülerini inceleyerek dosyayı indirmenizi sağlayacak butonu keşfedebilirsiniz.


Telefon (Android veya diğer modeller) ile Cloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme:

Cloud.Mail.Ru üzerinden telefondan dosya indirme


Tablet (Samsung Galaxy Tab, Reeder veya diğer modeller) ile Cloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme:

Cloud.Mail.Ru üzerinden tablet ile dosya indirme


BilgisayardanCloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme:

Cloud.Mail.Ru üzerinden dosya indirme


İndirme Sorunları

Eğer Cloud.Mail.Ru'dan dosya indirirken sayfa bazen boş sekmede kalıyor ve indirme işlemi başlamıyor. Bunun sebebi dosyanın yer aldığı sayfanın tam yüklenmemesi. Sayfayı birkaç kez yeniden yükleyerek dosya indirme işlemini tekrarlamanız gerekiyor.


İkinci bir indirme sorunu da sayfanın sizi giriş yapma sayfasına yönlendirmesi. Bu sorunu sadece Mail.Ru üyeliği olan ve daha önce giriş yapmış kullanıcılar yaşıyor. Sorunu çözmek içinse Mail.Ru hesabınıza giriş yapmanız ya da tarayıcı çerezlerini tamamen temizlemeniz gerekiyor. Chrome kullanıyorsanız çerez ve kayıtlı verileri nasıl temizleyeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir