Fortnite klavye, fare veya joystikle nasıl oynanır?

Popüler hayatta kalma oyunu Fortnite Android için klavye, fare ve joystik ile oynanabiliyor. Bu ipucunda nasıl oynayabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık.
Fortnite klavye, fare veya joystikle nasıl oynanır?
15/09/2018 Nasıl yapılır? Oyun 20 kişi faydalı buldu 3160 kere okundu

Son zamanların en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite artık Android platformunda da oynanabiliyor. Yalnız oyunu telefondan oynamak bazı oyuncular için pek keyifli olmuyor. Bu nedenle yapımcı Epic Games ve Phoenix stüdyosu Fortnite'ı klavye, fare ve joystik ile oynanabilmesi için güncellemiş. Aşağıdaki adımları takip ederek Fortnite'ı klavye - fare ikilisi ile veya joystik ile oynayabilirsiniz.


Fortnite klavye, fare ve joystik ile oynama

Bu oyunu klavye ve mouse üzerinden oynayabilmek için öncelikli olarak oyunun son çıkan sürümünü indirmeniz gerekiyor. Bununla birlikte kullanacağınız klavye, fare veya joystik kolunun kablosuz, yani bluetooth destekli olması gerekiyor. Eğer bluetooth desteği yoksa telefonunuzla uyumlu 'USB çoklayıcı' kullanabilirsiniz.


Hazırlık aşaması tamamsa kuruluma geçelim:

  • Fortnite en son sürümünü yazının altındaki bağlantıdan tıklayarak indirip kurun (son sürümü daha önce yüklediyseniz bu adımı geçebilirsiniz),
  • Daha sonra klavye, fare veya joystik ile oynamanızı sağlayacak olan Octopus (64bit) for Fortnite uygulamasını indirip kurun (uygulama aşağıda),
  • Yüklediğiniz Octopus uygulamasını çalıştırın. Uygulama otomatik olarak bluetooth veya USB çoklayıcı ile bağladığınız klavye, fare ve joystikleri tanımlayacak ve oyunu hazırlayacak,
  • Her şey tamamsa Octopus arayüzünden Fortnite'ı başlatabilir ve oyunu oynayabilirsiniz.


Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta, oyunun tuş kombinasyonları. Fortnite'ı açtığınızda Octopus tanımlanıyor ve yeni tuş kombinasyonları size gösteriliyor. Bu adımı geçmeden oyuna girmemeye çalışmanızı tavsiye ederiz.


Bağlantı hatası çözümleri

Bazen klavye, fare ve joystik'i bağlarken bağlantı hatası alabilirsiniz. Bu durumda, eğer cihazlarınız bluetooth destekli ise bluetooth'un açık olduğundan emin olun. Klavye, fare veya joystik'i kablo, yani USB çoklayıcı ile bağlıyorsanız telefonunuzun ayarlarına girin ve 'Geliştirici Ayarları' menüsünden 'USB Hata Ayıklama' seçeneğini pasif/kapalı hale getirin. Sorun düzelecektir.


Fortnite ve Octopus uyumlu telefonlar hangileri?

Fortnite ve Octopus uygulamaları, Android 4.4 ve üzeri işletim sistemine sahip birçok telefonda çalışıyor. Ancak Fortnite özellikle düşük donanım özelliklerine sahip telefonlarla uyumlu değil. Bunu önlemek ve telefonunuzun Fortnite ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Fortnite Installer uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama cihazınızı otomatik olarak tarıyor ve eğer uyum sorunu yoksa Fortnite'ı yüklemenizi sağlıyor.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir