Instagram hesabı silme (nasıl yapılır?)

Instagram hesabı silme yöntemini detaylı bir şekilde açıkladık. Aşağıdaki adımları takip ederek birkaç tıklama ile hesabınızı komple silebilirsiniz.
Instagram hesabı silme (nasıl yapılır?)
16/11/2016 Nasıl yapılır? Uygulama 11 kişi faydalı buldu 2702 kere okundu

Instagram hesabınızı kapatmak için iki yöntem mevcut. Bunlardan birincisi, hesabı geçici olarak kapatma; ikincisi ise hesabınızı tamamen silme. Aşağıda iki yöntemle ilgili bilgi verdikten sonra detaylı bir anlatım yaptık. İstediğinizi uygulayabilirsiniz.


Öncelikle bilmeniz gereken, iki seçenek de hesabınızı kapatıyor ve hesabınız görünmez oluyor. Fakat aralarında önemli bir var. Hesabı geçici kapatma yönteminde önceden paylaştığınız fotoğraflar, mesajlar, hikayeler ve diğer tüm bilgileriniz, siz hesabı tekrar aktif edene kadar silinmeden gizleniyor. Kalıcı olarak silme yönteminde ise hesabınıza bir daha giriş yapamıyor ve tüm verileriniz siliniyor Kaybettiğiniz veriler arasında kullanıcı adınız da bulunuyor. Yani, eğer instagram hesabınızı tamamen silerseniz, kullanıcı adınız bir daha kullanılmamak üzere instagram çöplüğüne atılıyor.


Instagramda hesap kapatma işlemi sadece web sitesi üzerinden yapılıyor. Bu nedenle hesabınızı kapatmadan önce instagram uygulamasından çıkın ve ister bilgisayardan isterseniz de mobil tarayıcınızdan Instagram web sitesine giriş yapın ve aşağıdaki adımları uygulayın.


Instagram hesabını geçici olarak kapatma

  • Web tarayıcısından instagram hesabınıza giriş yapın,
  • Buraya tıklayarak geçici kapatma sayfasına gidin veya instagram web sitesinde profil düzenleme sayfasına giderek altta yer alan hesap kapatma bağlantısına tıklayın,
  • Hesabınızı kapatma ile ilgili gerekli bilgileri okuyup bir neden seçerek pembe renkli butona tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra hesabınız siz tekrar giriş yapana kadar kapanmış ve verileriniz gizlenmiş olacaktır.


Instagram hesabını kalıcı olarak silme

  • Web tarayıcısından instagram hesabınıza giriş yapın,
  • Buraya tıklayarak kalıcı hesap silme sayfasına gidin,
  • Açılan sayfadaki bilgileri okuyup gerekli alanları doldurarak 'hesabımı sil' butonuna tıklayın.

Bu işlemleri tamamen yerine getirdiyseniz, hesabınızda bulunan tüm veriler geri gelmemek üzere silinmiş demektir.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir