Instagram'da bildirimsiz ekran görüntüsü alma yöntemleri

Fotoğraf paylaşım ağı Instagram'a eklenen yeni özellik ile hikayelerin ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gönderiliyor. Bu bildirimi göndermeden ekran görüntüsü almak için bir iki yöntem var.
Instagram'da bildirimsiz ekran görüntüsü alma yöntemleri
13/02/2018 Nasıl yapılır? Uygulama 7 kişi faydalı buldu 4895 kere okundu

Kullanıcıların paylaştıklarıyla ilgili güvenlik hissini artırmak amacıyla geliştirilen özellik, bir hikayeyi izlerken ekran görüntüsü alındığında 'Ekran görüntüsü alındı' bildirimi gönderiyor ve böylece karşı taraf ne yaptığınızı fark ediyor. Bunun yanında hikayeyi izleyen kişiler listesinde, ekran görüntüsü alan kullanıcının isminin yanına bir yıldız ekleniyor ve bildirim olmasa bile ekran görüntüsü alanlar belli oluyor.


Özellik her ne kadar güvenlik hissi nedeniyle geliştirilmiş olsa bile pek çok kullanıcının sevmeyeceği ortada. Bu nedenle bildirimsiz ekran görüntüsü almak için yeni alternatifler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan birisi cihazı uçak moduna almak, ikincisi de ek bir uygulama kullanmak. Daha detaylı anlatalım:


1. Telefonu uçak moduna alın

Ekran görüntüsü almak istediğiniz hikayeyi açın ve görüntüleme devam ederken telefonunuzu uçak moduna alın. Hem mobil hem de kablosuz ağın kapandığından eminseniz ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Siz ekran görüntüsü alırken cihazın internet bağlantısı olmadığı için Instagram karşı tarafa bildirim gönderemiyor ve dolayısıyla karşı tarafın da ekran görüntüsü aldığınızdan haberi olmuyor.


2. Hikaye kaydetme uygulaması kullanın: Story Saver

Story Saver for Instagram, instagram'da paylaşılan hikayeleri gizli olarak kaydetmenizi sağlayan bir uygulama. Uygulamaya Instagram hesabınızla giriş yaptığınızda, arkadaşlarınızın paylaştığı tüm hikayeler listelenmeye başlıyor. İndirmek istediğinizi seçerek telefonunuza kaydedebilirsiniz. Uygulamaya Instagram hesabınızla giriş yapıyorsunuz ancak kimliğiniz gizlendiği için karşı taraf hikayesini kaydettiğinizi kesinlikle anlayamıyor.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir