Instagram'da gönderilen takip istekleri nasıl bulunur?

Instagram'da diğer hesapları takip etmek için isteyerek ya da yanlışlıkla gönderdiğiniz takip isteklerini nasıl bulacağınızı bu yazımızda anlattık. Şimdiye kadar gönderdiğiniz ve kabul edilmeyen tüm takip isteklerini anlattığımız yöntemle görebilirsiniz.
Instagram'da gönderilen takip istekleri nasıl bulunur?
07/01/2023 Uygulama 1 kişi faydalı buldu 261 kere okundu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma hedefinde ilerleyen instagram, gelen istekleri kullanıcıya göstermekte daha açık bir sistem tercih ederken, durum sizin gönderdiğiniz takip istekleri için ne yazık ki aynı açıklıkta değil. Bu da kullanıcıların gönderdikleri takip isteklerine tekrar dönüp bakma isteğinin önünde bir engel. Bundan dolayı Instagram'da gönderilen takip isteklerini nasıl bulurum?, Instagram'da gönderdiğim takip isteklerine nasıl ulaşırım?, Instagram'da gönderilen takip istekleri hangi dosyada? gibi sorularınızın cevapları için cepde.net ekibi olarak araştırdık.


Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram'da gönderdiğiniz takip isteklerinizi kontrol ederek önceden gönderdiğiniz tüm isteklere ulaşabilir ve sonrasında kullanıcı ismiyle aratarak isteğinizi geri çekebilirsiniz.


Instagram'da Gönderdiğiniz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

  • İnstagram uygulamasına giriş yapın,
  • Profilinize tıklayın ve sağ üst köşede yer alan menü (3 çizgi) simgesine dokunun,
  • Çıkan açılır pencere menüsünden 'hareketlerin' kısmına tıklayın,
  • En altta bulunan 'bilgilerini indir' seçeneğine tıklayın,
  • E posta adresinizi girin ve indirme talebinde bulunun, ardından şifrenizi girin ve tekrar indirme talebinde bulunun,
  • Mailinizin gelen kutusuna giriş yaparak dosyayı indirin.
  • Ardından tarayıcınızda açılan Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapın.
  • Burada telefonunuza bir ZIP dosyası inecek. ZIP dosyasını açtıktan sonra dosyadan "followers_and_following" dosyasını bulun.
  • Açtığınız dosyada "pending_follow_requests.html" dosyasını dokunarak açın. Bu dosya içerisinde şimdiye kadar gönderdiğiniz tüm takip isteklerini görebilirsiniz.
  • Bu adımları aşağıdaki ekran görüntüleri üzerinden görebilirsiniz:

Tüm bu adımları tamamlayarak gönderdiğiniz istekleri görmek mümkün. Kontrollerinizi sağladıktan sonra geri almak istediğiniz bir istek varsa, uygulamaya giriş yaparak arama butonuna kullanıcı adını yazdıktan sonra isteği geri ala dokunabilirsiniz.


Instagram'da gönderilen takip isteklerini toplu silme özelliği var mı?

Hayır, ne yazık ki böyle bir özellik henüz bulunmuyor. Bilmeniz gereken önemli nokta ise üçüncü taraf uygulamalar üzerine. Gönderdiğiniz takip isteklerini toplu silme işlemini yaptığını iddia eden uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü Instagram'in böyle bir özelliği 2023 yılı itibariyle hiç olmadı. Bu nedenle bu tür üçüncü taraf uygulamaları kullanıcı bilgilerinizi ele geçirme riskine karşı kullanmamanız gerekiyor.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir