Instagram'da son görülme nasıl kapatılır?

Instagram'ı en son ne zaman kullandığınızı gösteren hareket durumu, yani son görülme özelliğini kolayca kapatabilirsiniz.
Instagram'da son görülme nasıl kapatılır?
18/01/2018 Nasıl yapılır? Uygulama 16 kişi faydalı buldu 2490 kere okundu

İlk olarak WhatsApp'ta kullanılmaya başlayan son görülme özelliğinin Instagram'daki adı hareket durumu oldu. Son görülmeyi (hareket durumunu) nasıl kapatacağınızı anlatmadan önce özellik hakkında biraz bilgi verelim, çünkü sistem farklı çalışıyor.


Instagram'ın v28.0.0.7.284 sürümüyle gelen son görülme özelliği sayesinde takipçileriniz uygulamayı en son ne zaman kullandığınızı görebiliyor. Ancak bu özellik sadece sizinle mesajlaşan kişilerin göreceği şekilde çalışıyor ve mesajlaşılan kişiler listesinde görülebiliyor. Daha açık yazmak gerekirse, profilinizde veya mesajlaşma penceresinde son görünme saatiniz yazmıyor.


Gizlilik nedeniyle veya başka bir sebepten ötürü son görülme (hareket durumu) özelliğini kapatmak isterseniz Instagram profil ayarlarına girmeniz gerekiyor. Ayarlar sayfasında 'Hareket Durumunu Göster' seçeneğini pasifleştirerek özelliği kapatabilirsiniz. Son görülmeyi kapatmanız durumunda takipçilerinizin son aktif olma zamanını göremeyeceğinizi unutmayın.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir