Retro Medya, Trend Ödeme ve Hepsi Mobil abonelik iptali (Nasıl yapılır?)

Telefon faturanızda beklenmedik ödemeler çıkaran Retro Medya, Trend Ödeme ve Content Dest Grp gibi özel servisleri nasıl iptal edebileceğinizi yazdık.
Retro Medya, Trend Ödeme ve Hepsi Mobil abonelik iptali (Nasıl yapılır?)
23/04/2018 Nasıl yapılır? Mobil ödeme 170 kişi faydalı buldu 23061 kere okundu

Başta Vodafone olmak üzere, hemen hemen tüm GSM operatörlerini kullanan özel servisler kullanıcılara bir mesaj göndererek yüklü miktarda abonelik ücreti kesiyor. Son zamanlarda internet üzerinde bu konuda çok fazla şikayet görmeye başlayınca bir araştırma yaptık ve Content Dest Grp, C_MOP_RETROMEDYA, Retro Medya, Hepsi Mobil Sadece Oyun, 3544 TREND ÖDEME servislerinin nasıl iptal edildiğini tespit ettik.


Bu servisler çok gereksiz olduğu için, içerikleri ile ilgili bilgi vermeyi doğru bulmuyoruz. Bu nedenle lafı hiç oyalamadan doğrudan iptal etme yöntemine geçiyoruz:

Öncelikle bu servislerin Payguru şirketine bağlı olarak çalışan bir mobil ödeme platformu Trend Ödeme üzerinden yapıldığını belirtelim. Bu nedenle iptal işlemi için Payguru mobil ödeme kontrolü sayfasına girmeniz gerekiyor. İptal adımları sırasıyla şöyle:

  1. Buraya tıklayarak ödeme kontrolü sayfasına gidin,
  2. Açılan sayfadaki kutuya telefon numaranızı yazın ve "Tamam" butonuna basın,
  3. Sorgulama yaptığınız telefon numarasına bir kısa mesajla şifre gelecek. Bu şifreyi ekranda açılan kutuya yazın ve onaylayın,
  4. Sorgu sonuç sayfasına ulaştığınızda şöyle bir sayfa sizi karşılayacak:Retro Medya iptal yöntemi
  5. Resimde göründüğü gibi, faturanızı şişiren ödeme yaptığınız servisin adı ve abonelik tarihi ile ilgili bilgiler yazıyor.
  6. Bu tablonun sağ tarafındaki "İptal Et" butonuna basarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Son olarak, bu iptal yöntemi Retro Medya, Content Dest Grp, C_MOP_RETROMEDYA, Hepsi Mobil Sadece Oyun ve 3544 TREND ÖDEME servislerini kapsıyor. Bunların dışında yer alan bir servisten mağdur durumdaysanız, farklı bir yöntem denemeniz gerekecek.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir