Twitter hesabı nasıl silinir?

Sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter her gün milyonlarca insanın tweet atarak görüşlerini paylaştığı bir alan olarak biliniyor. Ancak bu etkileşimde bulunmayı tercih etmeyen insanlar var. Bu yazımız Twitter hesabını açmış ancak silmeyi isteyen insanlar için: Twitter hesabı nasıl silinir?
Twitter hesabı nasıl silinir?
23/02/2023 Nasıl yapılır? Uygulama Henüz değerlendirilmedi 86 kere okundu

Twitter hem insanlar hem de kurumlar için faydalı bir araç olabilir. İnsanlar bu platformda görüşlerini ve fotoğraflarını paylaşmak için tweet atarken işletmeler ve sivil toplum kuruluşları ise faaliyetlerini insanlara göstermek için tweet atıyor. Ancak bu platform günümüzde herkese hitap etmiyor denebilir. Bu nedenle zamanında Twitter hesabı açmış ve şimdi bunu silmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda hem işletme hem de kişisel Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi detaylı bir şekilde yazdık. Rehberimiz, Twitter işletme hesabının nasıl silineceği hakkında bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterecektir.


Twitter Hesabını Devre Dışı Bırakma ve Silme

Adım adım ayrıntılara girmeden önce, Twitter'ınızı tamamen silmek mi yoksa Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak mı istediğinizi belirlememiz gerekiyor. İkisi arasındaki temel fark kalıcılıktır. Twitter hesabınızı silmek kalıcı bir karardır ve eski tweetlerinizi, takipçilerinizi vb. kaybedersiniz. Kişisel olarak Twitter'ı kullanıyorsanız ve artık bu platform sizi memnun etmiyorsa hesabınızı kalıcı olarak silmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, platforma kısa bir süre girmemek amacındaysanız hesabınızı dondurabilir ve tüm verilerinizle hesabınızı daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bunun dışında, eğer Twitter'ı işletme ya da STK için kullandıysanız, işletmeniz hizmetleri veya ürünleri temelden değiştiyse veya artık mevcut değilse, işletmenizin Twitter hesabını silmek daha iyi bir karardır. Daha sonra sıfırdan başlayabilirsiniz. Twitter'ın devre dışı bırakılan bir Twitter hesabını herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde 30 gün içinde otomatik olarak sildiğini unutmayın. Bu nedenle, hesabınızı korumak istiyorsanız, hesabınızın periyodik olarak güvende olduğundan emin olmak için, oturum açtığınızdan emin olun.


Twitter Hesabınızı Android veya iPhone'da Nasıl Silebilirsiniz?

Twitter uygulamasını kullanarak Android veya iPhone'da Twitter hesabınızı hızlı ve kolay bir şekilde silebilirsiniz.


iPhone ve Android cihazlardan hesabınızı silme:

 • Gezinme menüsü simgesine ve ardından 'Ayarlar ve Gizlilik'e gidin,
 • Ardından, 'Hesap'a dokunun ve 'Hesabınızı devre dışı bırakın'ı seçin,
 • Devre dışı bırakmayla ilgili bazı bilgileri okumanız ve ardından devre dışı bırakmaya tıklamanız istenecektir,
 • Devre dışı bırakma işleminizi onaylamak için şifrenizi girin,
 • Devre dışı bırakma için son onay olarak istendiğinde 'evet'e dokunun.

Masaüstünde Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesabınızı masaüstünde silmeyi tercih ederseniz, bu da mümkündür ve benzer şekilde kolay bir işlemdir.

 • Twitter'a gidin ve 'Diğer' simgesine tıklayın.
 • Oradan, açılır menüden Ayarlar ve Gizlilik'i seçin.
 • 'Hesabınız'a gidin ve 'Hesabınızı devre dışı bırakın'ı seçin.
 • Hesap devre dışı bırakma bilgilerini gözden geçirin ve 'Devre Dışı Bırak'ı seçin.
 • İstendiğinde, şifrenizi girin ve 'Hesabı Devre Dışı Bırak' düğmesini seçin.

Not: Bir Twitter hesabını silmek için önce onu devre dışı bırakmanız gerekir. Giriş etkinliği olmayan 30 günün ardından Twitter, hesabı otomatik olarak siler. Bu, masaüstü ve mobil cihazlar için geçerlidir.


Twitter Uygulamasını Silme ve Hesabınızın Kalıcı Olarak Silindiğinden Emin Olma

Hesabınızı devre dışı bıraktığınıza göre, sırada ne var? Twitter mobil uygulamasını telefonunuzdan ve masaüstünüzden silmek isteyeceksiniz. Mac'iniz varsa, Twitter uygulamasını masaüstünüzden de kaldırabilirsiniz. Bu bittiğinde, başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Twitter hesabınız 30 gün işlem yapılmadığında otomatik olarak silinecektir.


Twitter Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirmek isterseniz, bazı seçenekleriniz var! 30 gün dolmadan giriş yaparsanız, hesabınız geri yüklenir. Ancak, 30 gün içinde oturum açmazsanız, hesabınız kalıcı olarak silinir.


Twitter işletme hesabınızı yeniden etkinleştirmek isterseniz, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Masaüstünüzden Twitter'da oturum açın veya oturum açmak için uygulamayı, iPhone veya Android cihazınıza yeniden indirin.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 • Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra, yeniden etkinleştirmeyi onaylamanızı isteyen bir mesaj göreceksiniz.
 • Yeniden etkinleştirmeyi onayladığınızda, Ana Sayfa zaman akışınıza yönlendirilirsiniz.

Bir Twitter hesabını silmeden önce verileri kaydedebilir misiniz?

Evet, bir Twitter hesabı silinmeden önce verileri kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için 'Diğer' düğmesini tıklayın ve Ayarlar ve Gizlilik bölümünü seçin. Ardından, 'verilerinizin arşivini' indirme seçeneğini göreceğiniz 'Hesabınız'a gidin. Bu seçildikten sonra, onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir. Daha sonra “Twitter verileri” altındaki “Arşiv İste” düğmesini seçeceksiniz. Ardından, hesaba bağlı e-postaya bir indirme bağlantısı alacaksınız


Erişemediğiniz bir Twitter hesabını nasıl silersiniz?

Erişemeseniz veya oturum açamasanız bile, bir Twitter hesabını silebilirsiniz. Hesaba erişim elde etmek için birkaç farklı seçenek vardır.

 • İlgili e-posta adresini veya bir cep telefonu numarasını kullanarak hesabın parolasını sıfırlayabilirsiniz. Hesaba erişim sağladıktan sonra, devre dışı bırakma ve silme adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Hesapla ilişkili e-postaya veya cep telefonu numarasına erişemiyorsanız, hesabı silmek için Twitter destek ekibiyle iletişime geçmeniz ve istenen doğrulama ayrıntılarını sağlamanız gerekir.


SIK SORULAN SORULAR
Bir Twitter hesabını sildikten sonra ne olur?

Twitter hesabınızı sildikten sonra, verilerinize veya hesabın kendisine erişemezsiniz. Ancak Twitter, devre dışı bırakılan hesap içeriğinizin lisansını elinde tutar. Buna hesap görünürlüğü ve arşivlerdeki veriler de dahildir. Dolayısıyla Twitter hangi arama motorlarının indekslediğini kontrol edemediğinden, profiliniz arama motoru sonuçlarında gösterilmeye devam edebilir.

Twitter hesabınızı gerçekten siliyor mu?

Evet, Twitter hesabınızı kalıcı olarak siliyor. Ancak, hesabınızı yeniden etkinleştirmek istemeniz durumunda, verileriniz devre dışı bırakıldıktan sonra 30 gün boyunca Twitter arşivinde tutulacaktır. Twitter, hesap devre dışı bırakıldıktan 30 gün sonra, hesapları sisteminden otomatik olarak siler ve bu geri alınamaz. Bu nedenle verileriniz bu noktadan sonra kaybolur.

Bir Twitter hesabını Google'dan kalıcı olarak nasıl silersiniz?

Twitter'da hesap devre dışı bırakmak, bir Twitter hesabını Google'dan silmez. Twitter, devre dışı bırakma işlemi sırasında veya sonrasında arama motoru sonuçlarını kontrol edemediği için, içerik gösterilmeye devam edecektir. Twitter hesabınızı Google'dan kalıcı olarak silmek ve eski içeriğin kaldırılması için, Google'ye bir istek göndermeniz gerekir. Talebinizin dikkate alınması için, Google'ın arama sonuçlarında göründükleri şekliyle belirli Twitter URL'lerini vermeniz gerekecektir.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir