WhatsApp Plus sohbetler silinmeden nasıl kurulur?

WhatsApp'ın gayrı resmi sürümü olan WhatsApp Plus gizliliği önemseyen kullanıcılar tarafından çok kullanılıyor. Bu yazımızda sohbetleri kaybetmeden WhatsApp Plus'ı nasıl kuracağınızı anlatıyoruz.
WhatsApp Plus sohbetler silinmeden nasıl kurulur?
26/09/2018 Nasıl yapılır? Uygulama 21 kişi faydalı buldu 14815 kere okundu

WhatsApp Plus, halihazırda kullandığımız WhatsApp'ın üzerine geliştirilmiş bir uygulama. Genel olarak arasındaki temel fark sade arayüzü sayesinde hızlı olması ve daha fazla gizlilik özelliği sunması. Bunlar arasında sohbeti PIN ile koruma, log kaydı, mavi tik gizleme, çevrim dışı mod ve gizli ses kaydı gibi özellikler öne çıkıyor.


Tüm bu özellikleri ve uygulamayı kullanabilmek için öncelikle WhatsApp'i tamamen kaldırmanız gerek. Ancak bu durumda da daha önceki sohbetlerinizi kaybetme riskiniz var. Aşağıdaki adımları uygulayarak WhatsApp Plus 2018'i kurarsanız, sohbetleriniz silinmeden uygulamayı kullanabilirsiniz.


WhatsApp Plus'ı sohbetler silinmeden yükleme

Aslında yapacağımız işlem WhatsApp'in klasik yedeklemesi ile aynı. Sırası ile yapacağımız işlemler şöyle:

  1. İlk yapacağımız işlem WhatsApp sohbetlerini yedeklemek. WhatsApp'i açın ve "Ayarlar -> Sohbetler -> Sohbet Yedeği" menüsüne ulaşın.
  2. Sohbet Yedeği'ni daha önce aktif hale getirdiyseniz açılan ekranda son kez yedekleme yapmanız gerekiyor. Eğer yedek özelliği kapalı ise açın ve yedekleme işlemini başlatın.
  3. Yedekleme işlemi tamamen bittikten sonra WhatsApp'i kaldırmanız gerekiyor. Bunun için de "Telefon ayarları -> Uygulamalar" menüsüne ulaşmanız gerek.
  4. Kaldırma işlemi bittikten sonra artık WhatsApp Plus'i kurmaya hazırsınız demektir.
  5. WhatsApp Plus APK dosyasını telefonunuza kurun ve kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işlemi sırasında sizden istenen tüm izinleri verin.
  6. Kurulumu yapıp, üye kaydını olduktan sonra uygulama sizi sohbet yedeğini yükleyeceğiniz ekrana götürecek. Bu ekran üzerinden Google Drive hesabınıza giriş yaparak son yedeği geri yüklediğinizde WhatsApp Plus'i sohbetleriniz silinmeden kullanmaya başlayabilirsiniz.


Uygulamanın kurulumu gayet basit. WhatsApp'i silip yeniden yüklemek gibi bir şey, ancak bu sefer daha fazla özellik, kişiselleştirme ve gizlilik seçenekleri ile WhatsApp deneyimini yaşıyorsunuz. WhatsApp Plus 2018 versiyonu sık sık güncellendiği için arada bir sitemizi ziyaret ederek uygulamanın güncel son sürümünü indirebilirsiniz.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir