Tambu Klavye

Tambu Klavye

v1.1.6

Türk geliştiriciler tarafından kodlanan Tambu Klavye, Türkçe ve Türkiye'ye özgü özellikleriyle dikkat çeken bir kavlye uygulaması.

 

Tambu Klavye, diğer Android klavye uygulamaları gibi kaydırarak yazma, cümle tahmini, tema değiştirme, geniş çıkartma ve gif koleksiyonu gibi standart özelliklere sahip. Uygulamanın geliştirmeleri devam ettiği için bazen bu standart özellikleri kullanırken takılmalar yaşanabiliyor. Ancak bizim anlatmak istediğimiz, uygulamanın Türkiye ve Türkçe'ye özgü özellikleri. Bunlar arasında en başta Tambu ile gelen çıkartma ve gif'ler geliyor. Türk kültürü dikkate alınarak geliştirilen bu çıkartma ve gif'lerle günlük hayatta sık kullandığınız kelimeleri görsel olarak ifade etmeniz mümkün. Diğer klavye uygulamalarında Türkçe çıkartmaları manuel olarak ekleyebiliyorsunuz ancak Tambu, tamamen Türkçe olarak bunları sunuyor. Arkadaşlarınızla bol bol çıkartma alıp gönderiyorsanız Tambu sizi memnun edecektir.

 

Tambu Klavye Türkçe dikkate alınarak geliştirilen bir algoritmaya sahip, ancak cümle tahmini gibi temel bir özellik diğer uygulamalara göre yetersiz kalıyor. Bu benim için önemli değil, cümleyi kendim yazarım derseniz Tambu Klavye gayet iyi bir alternatif klavye uygulaması olmuş. Tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak kullanılan Tambu Klavye'ye ait APK dosyasını indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tambu Klavye ekran görüntüleri Tambu Klavye ekran görüntüleri Tambu Klavye ekran görüntüleri Tambu Klavye ekran görüntüleri Tambu Klavye ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Azerbaycanca dil desteği eklendi,

Araç çubuğundaki konum butonu atasözleri ile değiştirildi,

Küçük hatalar düzeltildi,

Performans iyileştirmesi yapıldı.

Sevdik

Geniş Türkçe çıkartma ve GIF koleksiyonu,

Türkiye'ye özgü emoticonlar,

Türkçe odaklı algoritma,

Tema kişiselleştirme desteği.

 

Sevmedik

Cümle tamamlama özelliği yetersiz çalışıyor,

T9 desteği yok.

Dosya bilgileri

Güncel versiyonv1.1.6

Uyumluluk Android

Sistem gereksinimiAndroid 4.4 ve üzeri

GeliştiriciArgela

Mağaza lisansı Ücretsiz

Dil desteğiTürkçe

İndirilme8788

Eklenme tarihi2 ay önce

Dosya boyutu 23.5 MB

Paylaşan hsnDnz

CepdeID 7959

Eski versiyonlar
Uygulamanın Cepde üzerinde yayımlanan indirilebilir versiyonları:

Tambu Klavye Yorumları

Üye girişi yapmadığınız için yorumunuz 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanacak.

Bu içeriği oylayın:
Yorumu Gönder
Ziyaretçi1 ay önce Tambu Klavye v1.1.6 için
Çok güzel