Hayat Eve Sığar ikon

Hayat Eve Sığar APK

v2.3.8

Hayat Eve Sığar Android uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak geliştirilen Covid-19 konusunda bilgiler içeren bir uygulamadır.


Bildiğiniz gibi korona virüs sürecinde sloganımız Hayat Eve Sığar olmuştu. Sağlık Bakanlığı aynı isimle bir bilgilendirme uygulaması geliştirmiş ve vatandaşların kullanımına sunmuş durumda.


Uygulamanın içerisinde neler var? Öncelikle tabii ki Covid-19 hakkında temel bilgiler var. Bunun yanında, sokağa çıkmanın en aza indiği bir dönem olduğu için, yiyecek ve sağlık konusunda hizmet veren yerleri gösteren bir harita bulunuyor. Eğer, acil sokağa çıkmanız gerekiyorsa; Hayat Eve Sığar uygulamasının içindeki haritadan gitmeniz gereken yerin en yakın noktasını görerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Bunların yanında, uygulamanın sahip olduğu iki önemli özellik daha var. Covid-19 belirti testi ve HES kodu. Eğer belirtilerden birisine sahipseniz uygulamanın içerisindeki bilgi testini açarak durumunuz hakkında hem Bakanlığı bilgilendirebilir hem de yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. HES kodu ise pandemi açısından riskli bölgeleri görmenizi ve buralarda temasta bulunduysanız bilgilendirilmenizi sağlar. Özellikle bulaşı yayma konusunda HES kodu olmazsa olmaz. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu alma ve HES kodu sorgulama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.


T.C. Sağlık Bakanlığı'nın resmen geliştirdiği uygulama tamamen ücretsiz. Hayat Eve Sığar APK dosyasını indirdikten sonra telefon numaranızı doğrulayarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Yaşadığımız virüs sürecinde olabildiğince korunmak için evde kalmanız gerektiğini unutmayın. Acil değilse, sokağa çıkmayın.

Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Hayat Eve Sığar Android uygulaması son sürüm güncellemesinde vatandaşların gizliliğine yönelik geliştirmeler yapılmış.

Yorumlar

Hayat Eve Sığar için toplam 2 yorum yazıldı. Aşağıdan siz de yorum yazabilirsiniz. Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder
Ziyaretçi2 ay önce Hayat Eve Sığar v2.3.8 için
Orijinal boyutu 18 MB, acaba bu sitedeki boyutu neşen 39 MB ???
Kullanıcı resmi
hsnDnz2 ay önce Hayat Eve Sığar v2.3.8 için
Orijinal boyutu DATA dosyalarını indirdikten sonra 39 MB olarak gelmektedir. Bu dosya orijinal tüm data dosyalarını içerdiği için 39 MB boyutundadır.