Hayat Eve Sığar ikon

Hayat Eve Sığar APK

v2.2.0

Hayat Eve Sığar Android uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak geliştirilen Covid-19 konusunda bilgiler içeren bir uygulamadır.


Bildiğiniz gibi korona virüs sürecinde sloganımız Hayat Eve Sığar olmuştu. Sağlık Bakanlığı aynı isimle bir bilgilendirme uygulaması geliştirmiş ve vatandaşların kullanımına sunmuş durumda.


Uygulamanın içerisinde neler var? Öncelikle tabii ki Covid-19 hakkında temel bilgiler var. Bunun yanında, sokağa çıkmanın en aza indiği bir dönem olduğu için, yiyecek ve sağlık konusunda hizmet veren yerleri gösteren bir harita bulunuyor. Eğer, acil sokağa çıkmanız gerekiyorsa; Hayat Eve Sığar uygulamasının içindeki haritadan gitmeniz gereken yerin en yakın noktasını görerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Bunların yanında, uygulamanın sahip olduğu iki önemli özellik daha var. Covid-19 belirti testi ve HES kodu. Eğer belirtilerden birisine sahipseniz uygulamanın içerisindeki bilgi testini açarak durumunuz hakkında hem Bakanlığı bilgilendirebilir hem de yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. HES kodu ise pandemi açısından riskli bölgeleri görmenizi ve buralarda temasta bulunduysanız bilgilendirilmenizi sağlar. Özellikle bulaşı yayma konusunda HES kodu olmazsa olmaz. Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu alma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.


T.C. Sağlık Bakanlığı'nın resmen geliştirdiği uygulama tamamen ücretsiz. Hayat Eve Sığar APK dosyasını indirdikten sonra telefon numaranızı doğrulayarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Yaşadığımız virüs sürecinde olabildiğince korunmak için evde kalmanız gerektiğini unutmayın. Acil değilse, sokağa çıkmayın.

Hayat Eve Sığar nasıl kurulur?

Bu uygulama XAPK formatında olduğu için, kurulumu XAPK Installer uygulamasıyla yapmanız gerekiyor. Hayat Eve Sığar APK dosyasını indirdikten sonra, buradan XAPK Installer uygulamasını indirip kurun ve çalıştırın. Uygulama arayüzünde indirdiğiniz dosyanın üzerine dokunarak kurulumu başlatabilirsiniz. XAPK formatı hakkında detaylı bilgi almak için XAPK Nedir? başlıklı ipucunu okuyabilirsiniz.
Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri Hayat Eve Sığar ekran görüntüleri

Güncellemede neler var?

Hayat Eve Sığar APK güncel sürüm ile birlikte uygulama arayüzünde geliştirmeler yapılmış.

Yorumlar

Yorumunuz üye girişi yapmadığınız için 'ziyaretçi' rumuzuyla yayınlanır.

Bu uygulamayı oylayın:
Yorumu Gönder