Android ekran video kaydetme yöntemi

Android'de ekran kaydetme artık çok kolay. İşinizi kolaylaştıran uygulama ile kolayca ekran kaydı nasıl yapılır, anlatıyoruz.
Android ekran video kaydetme yöntemi
17/11/2016 Nasıl yapılır? Android Uygulama 11 kişi faydalı buldu 2103 kere okundu

Gençler arasında hızla yaygınlaşan 'Youtuber' akımı özellikle oyun sektörü üzerine gelişmeye devam ediyor. Oyun severler, diğer kullanıcılara faydalı bilgiler sunabilmek için oyun oynama sırasında video kaydederek sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar.


Gelişen ve yaygınlaşmaya devam eden bu akımın en önemli noktası ekran videosunu sorunsuz ve profesyonelce kaydetme yöntemi oluyor. Android işletim sisteminde bu işi yapabilen birçok uygulama mevcut. Bu uygulamalar arasında kullanım kolaylığı ve arayüz sadeliği ile öne çıkan AZ Screen Recorder uygulaması aracılığıyla nasıl ekran videosu kaydedeceğinizi anlatacağız.


Yazının sonundaki bağlantıya tıklayarak AZ Screen Recorder programını ücretsiz olarak yükleyin. Daha sonra menüden uygulama simgesine dokunarak çalıştırın. Karşınıza, üzerinde 4 tane simge olan şu pencere gelecek:

Az screen menü


Bu penceredeki kırmızı tuş, ekran kaydetme işlemini başlatmaya yarıyor. Ekran görüntüsünü kaydetmeye başlamadan önce kayıt yapayacağınız oyunu veya uygulamayı açmalısınız. Her şey hazırsa, kırmızı butona basarak kayıt işlemini başlatabilirsiniz. İşlem bu kadar!


AZ Screen Recorder ayarları da kullanması kadar anlaşılır ve kolay. Ayarlar menüsünde video kaydederken ses kaydının nasıl yapılacağını belirleyebilir veya ses kaydını tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca en çok işinize yarayacak olan video kaydı sırasında ekranın neresine dokunduğunuzun belli edilmesini ayarlar menüsünden belirleyebilirsiniz.


Zaman içerisinde diğer Android ekran video kaydetme uygulamalarını ve yöntemlerini paylaşacağız.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir