Google Chrome'da karanlık mod nasıl açılır?

Android için Google Chrome yeni sürümünde karanlık mod kullanıcılara sunuldu, ancak varsayılan olarak bu özellik henüz açık değil. Chrome'da karanlık mod (dark mode) nasıl açılır detaylı bir şekilde anlattık.
Google Chrome'da karanlık mod nasıl açılır?
01/05/2019 Nasıl yapılır? Android Uygulama 23 kişi faydalı buldu 6051 kere okundu

Google Chrome'un 74.0.3729.112 sürüm güncellemesiyle birlikte karanlık mod (dark mode) yerleşik olarak tarayıcıya eklenmiş durumda. Ancak şu an kararsız bir özellik olduğu için varsayılan olarak açık ve kullanılabilir değil. Karanlık modu açmak için Chrome'un flags menüsünden özelliği aktifleştirmek gerekiyor. Aşağıda Android Chrome karanlık mod açma adımlarını detaylıca anlattık.


Google Chrome karanlık modu açma

Özelliği açmak için adres satırına chrome://flags/#enable-android-night-mode yazarak flags menüsüne giriş yapın. Yenilenen sayfada, aşağıdaki resimdeki gibi Android Chrome UI dark mode başlığı önünüze gelecek, bu kısım bizim aktifleştireceğimiz karanlık mod özelliği oluyor. Burada göreceğiniz gibi özellik default olarak seçili ve kapalı. Default seçeneğinin üzerine dokunarak "enabled" seçeneğini seçin ve Google Chrome'u yeniden başlatın.Bu işlem sonrasında karanlık modu artık kullanabilirsiniz. Geçiş yapmak için Chrome'da sağ üstteki üç noktaya dokunun ve ayarları açın. Temel Bilgiler başlığının en altında "dark mode" seçeneğinden karanlık modu açıp kapatabilirsiniz.


Android için Chrome'da karanlık mod özelliği henüz kararlı çalışmıyor. Bu nedenle flags ekranında özelliği "enabled" olarak seçseniz bile özellik çalışmıyor; bu sorunu çözmek için seçeneği "disabled" olarak seçmeniz gerekiyor. Bizde de kararsız özellik olarak geldiği için özelliği disabled olarak seçtiğimizde karanlık modu kullanabildik. Aşağıdaki resimlerden Chrome'un karanlık modu aktifken nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz.


Google chrome karanlık mod açık görünüm Android Google Chrome karanlık mod görünümü

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir