Instagram fotoğraf ve video indirme yöntemleri

Instagram üzerinde beğendiğiniz fotoğraf ve videoları indirmek için bazı yöntemler var. İpucunun detaylarında bunları nasıl indireceğinizi öğrenebilirsiniz.
Instagram fotoğraf ve video indirme yöntemleri
19/08/2017 Nasıl yapılır? Uygulama 11 kişi faydalı buldu 6956 kere okundu

Instagram üzerinde paylaşılan fotoğraf ve videoları indirmek için en sağlıklı yöntem, harici olarak geliştirilen fotoğraf ve video kaydetme uygulamalarıdır. Bunun dışında internet sitesi üzerinden de indirme seçenekleri mevcut, ancak izinsiz yönlendirme yaparak kullanıcıyı reklama boğmaları ve virüs indirme ihtimali nedeniyle pek kullanışlı olmuyorlar. Bu nedenle biz sadece en çok kullanılan 2 yardımcı aracı anlatacağız. İlerleyen zamanlarda iyi bir alternatif çıkarsa yine buradan yazımızı güncelleyerek sizlere sunacağız.


Hangi Hesaplardan Fotoğraf ve Video İndirilebilir?

Instagram'dan fotoğraf ve video indirme işlemini yapabilmek için bir noktaya dikkat etmelisiniz: İndirmek istediğiniz fotoğraf veya videoyu sorunsuz bir şekilde indirebilmeniz için gizli hesap olmayan, herkese açık bir Instagram profili tarafından paylaşılmış olması gerekiyor. Gizli hesaplardan paylaşılan içerikleri indirmek şu an için mümkün değil. Bilgisayar bilginiz iyiyse, kaynak kodlarından erişim bağlantısını belki çözebilirsiniz.


Bir hesabın gizli hesap mı, açık hesap mı olduğunu anlamanın basit bir yolu var. Hesaptan paylaşılan bir içeriğin sağ üstünde yer alan üç nokta simgesine dokunduğunuzda "Paylaşım URL'sini Kopyala" seçeneğini görüyorsanız, o hesap herkese açık bir hesaptır. Eğer bu seçenek görünmüyorsa hesap gizlidir.


Şimdi indirme işlemi için kullanabileceğiniz uygulamalara geçebiliriz.


İndirme Uygulamaları

InstaSaver, coin özelliği olmadan kullanabileceğiniz başarılı bir indirme yardımcısı. Uygulama yalnızca reklam gösterimi yaparak size istediğiniz kadar instagram indirmesi yaptırıyor. InstaSaver'i cazip kılan özelliğiyse instagram fotoğraf ve videolarını tek dokunuşla indirmesi. Uygulama arayüzünde karşınıza gelen "instant save" özelliğini aktif ettiğinizde Instagram arayüzünden "Paylaşım URL'sini kopyala" dediğinizde fotoğraf veya video otomatik olarak telefonunuza kaydediliyor.


InstaSave for Instagram, fotoğraf ve video indirme işlemi için geliştirilen ilk uygulamalardan bir tanesi. Bu nedenle de oldukça popüler bir uygulama. Ancak InstaSave ile yapacağınız indirmeler coin ile yapılıyor. Uygulamayı kurduğunuzda her ay belli bir coin sayısı kadar indirme hakkınız oluyor, coinler bittiğinde ise indirme işlemini ya PRO sürüme geçerek yapıyor ya da bir sonraki ayı beklemek zorunda kalıyorsunuz. Buna ek olarak InstaSave'in tek dokunuşla indirme desteği olmadığını belirtelim. Ancak yine de indirme işlemi için iyi bir alternatif olmaya devam ediyor.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir