Instagram hesap dondurma (nasıl yapılır?) Detaylı anlatım

Instagram hesabınızı kullanmaya ara vermek mi istiyorsunuz? Instagram hesap dondurma işlemi için yapmanız gerekenleri bu yazımızda bulabilirisniz.
Instagram hesap dondurma (nasıl yapılır?) Detaylı anlatım
17/11/2022 Nasıl yapılır? Uygulama Henüz değerlendirilmedi 130 kere okundu

Instagram hesap dondurma özelliği, kullanıcıların geçici bir süre için hesaplarını kapatmalarına imkan sağlayan bir özelliktir. Instagram hesabı nasıl dondurulur? sorusunun cevabını yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Eğer hesabınızı bir süre kapatmak, yani Instagram kullanmaya ara vermek istiyorsanız bu yazımızda anlattığımız adımları takip etmeniz yeterli.


Instagram hesap dondurma

Instagram hesap dondurma işlemini ne yazık ki Instagram uygulamasından yapmak mümkün değil. Bu yüzden Instagram'in web sitesine giderek hesabınızı dondurmanız gerekiyor. Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek Instagram hesabı dondurma işlemini yapalım:

  • Instagram hesap dondurma linki ile Instagram web sitesine ulaşın ve hesabınıza giriş yapın,
  • Instagram profilinize girin ve sağ üstteki 'Profili Düzenle' düğmesine dokunun,
  • Açılan sayfanın en altında 'Hesabı geçici olarak kapat' butonuna dokunun,
  • Instagram size hesabı neden kapatmak istediğinize dair bir soru soracak. Buradan bir seçeneği seçin,
  • Son aşamada instagram hesap dondurma işleminin gerçekleşmesi için hesap şifrenizi yazmanız gerekecek. Şifrenizi yazdıktan sonra 'Hesabı geçici olarak kapat' düğmesine basın ve işlemi tamamlayın.

Tüm bu adımlardan sonra Instagram hesabınız, siz tekrar giriş yapana kadar kapatılmış olacak. Hemen belirtelim, Instagram hesap silme ve Instagram hesap dondurma farklı işlemlerdir. Hesabınızı silerseniz Instagram'daki tüm hesap bilgileriniz silinir, ancak hesabınızı dondurursanız bunlar geçici olarak, yani siz hesabı ne zaman geri açarsanız o zamana kadar gizlenir.


Dondurulan Instagram hesabını açma

Az önce de belirttiğimiz gibi, hesap dondurma işlemi geçici olarak yapılıyor; hiçbir bilginiz silinmediği için dondurulan Instagram hesabını açmak için sadece hesap bilgilerinizle uygulamaya giriş yapmanız yeterli. Eğer, hesabı açtıktan sonra tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekiyor. Hesabınızı aktif ettikten sonra yeniden dondurmak isterseniz bu süreyi göz önüne almanızı tavsiye ederiz.


Instagram hesap silme

Bu işlem hesap dondurma işleminden çok daha farklı. Çünkü, bir instagram hesabını silerseniz, hesabınızdaki fotoğraflar, Reels videoları, hikayeler, mesajlar, yorumlar, beğeniler gibi tüm bilgileriniz silinecek. Eğer Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız buradaki yazımızı okuyabilirsiniz: Instagram hesabı nasıl silinir?


SIK SORULAN SORULAR
Hesap dondurma süresi ne kadar?

Hesabınıza yeniden giriş yapacağınız zamana kadar hesabınız kapalı kalır.

Hesabımı dondurunca mesajlarım silinir mi?

Hayır silinmez. Instagram hesabınızı dondurursanız tüm bilgiler, fotoğraflar, mesajlar, videolar vs. diğer insanların göremeyeceği şekilde tamamen gizlenir. Siz hesabı tekrar aktif ettiğinizde ise görünmeye başlar.

Instagram hesabı kaç gün arayla dondurulur?

Instagram hesabı haftada sadece 1 kere dondurma hakkınız var. Yani, bir hesabı dondurup yeniden açarsanız, ikinci kere dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekiyor. Dolayısıyla, Instagram hesabı 7 gün arayla dondurulabilir.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir