Minecraft PE Türkçe dil desteği ekleme

Minecraft PE'nin eski versiyonlarına Türkçe dil desteği ekleme yöntemini açıkladık. Detaylar ve nasıl yapacağınız ipucumunun devamında.
Minecraft PE Türkçe dil desteği ekleme
20/01/2017 Nasıl yapılır? Android Oyun 3497 kişi faydalı buldu 95801 kere okundu

GÜNCELLEME Minecraft son sürümlerinde yerleşik olarak Türkçe dil desteği mevcut. Bu nedenle bu ipucu sadece Minecraft Pocket Edition v0.15 sürümü ve önceki sürümler için geçerlidir. Minecraft son sürüm APK dosyasını indirerek oyunu güncel hali ile oynayabilirsiniz.


Türk oyuncuların, özellikle de çocukların severek oynadığı Minecraft Pocket Edition, masaüstü sürümünde Türkçe dil desteği sunmasına rağmen mobil de sunmuyor. Bu nedenle oyunseverler Türkçe dil isteğini çeşitli yöntemlerle Minecraft'ı geliştiren Mojang ekibine iletmiş olsalar da bu istekleri maalesef yerine getirilmedi.


Oyunseverlerin bu konudaki isteklerini göz önüne alan Türk bir geliştirici, Minecraft PE için Türkçe yama geliştirmiş. Bu yama sayesinde, Minecraft PE'nin v0.16.0 ve üzeri versiyonları tamamen Türkçe'ye dönüşüyor ve bu da Minecraft'ın daha anlaşılır bir şekilde oynamasını sağlıyor. "Türkçe Dil: Minecraft PE" adıyla Google Play'de yayımlanan bu basit aracı kullanması oldukça basit. İlk önce buraya tıklayarak uygulamaya ait APK dosyasını indirin ve telefonunuza/tabletinize kurun. Kurulum işleminin ardından uygulamayı açın. Uygulamanın arayüzünde yeşil renkli bir "kur" butonu göreceksiniz. Bu butona bastığınızda Türkçe dil dosyaları Minecraft Pocket Edition'ın dil dosyalarına eklenmeye başlayacak ve işlem sonunda oyun tamamen Türkçe dil desteğine kavuşmuş olacak. Hepsi bu kadar. Oyuna girdiğinizde Türkçe olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Tekrar hatırlatalım. Bu yama Minecraft PE'nin v0.16.0 ve üzeri sürümlerinde çalışıyor. Yamayı kurmadan önce Minecraft sürümünüzün uyum sağladığından emin olmalısınız, aksi halde uygulama çalışmayacaktır.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir