PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır? Detaylı anlatım

PUBG Mobile tutkunlarına güzel bir haberimiz var: Oyunun bilgisayar emülatörü artık indirilebilir durumda. Uygulamayı nasıl kullanacağınızı ve PUBG Mobile'ı nasıl bilgisayarda oynayacağınızı anlattık.
PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır? Detaylı anlatım
09/05/2018 Nasıl yapılır? Android Oyun 240 kişi faydalı buldu 8218 kere okundu

PUBG Mobile bilgisayar emülatör kurulumuna geçmeden önce emülatör hakkında biraz bilgi verelim. Oyunu bilgisayarda oynayabilmek için bugüne kadar birçok farklı emülatör çıktı ancak hemen hemen hepsinde performans sorunu yaşandı. Burada size tanıtacağımız emülatör ise PUBG Mobile oyununu resmi olarak geliştiren Tencent ekibine ait. Bu nedenle emülatör oldukça performanslı ve oyuncuların tüm verileriyle birlikte kaldıkları yerden PUBG Mobile'ı bilgisayarda oynamalarını sağlıyor.


Kurulum işlemi çok basit ve genelde siz hiçbir müdahalede bulunmuyorsunuz. İlk kurulumdan sonra emülatör kendi kendine tüm yüklemeleri ve işlemleri yapıyor. Emülatörü sorunsuzca yüklemek ve PUBG Mobile'ı bilgisayarda deneyimlemek için sadece aşağıdaki adımları dikkatlice takip etmeniz yeterli olacaktır.


PUBG Mobile Bilgisayar Emülatörü kurulum aşaması

Her şeyden önce PUBG Mobile'ı bilgisayarda oynamak için iki şeye ihtiyacınız var. 1'incisi bilgisayar, 2'ncisi ise PUBG Mobile emülatörü. Bilgisayar tamamsa aşağıdaki adımları uygulayarak emülatörü kuralım:

  1. PUBG Mobile emülatörünü buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirin- yaklaşık 10 MB boyutu var. İsterseniz telefona da indirebilir ve daha sonra bilgisayara atabilirsiniz. (Unutmayın, emülatör sadece bilgisayarda çalışır, telefona kurmanız mümkün değil.)
  2. Emülatör kurulum dosyasını çalıştırın ve yeşil renkli 'Install' düğmesine basın.
  3. Yükleme işlemi bitince emülatör otomatik olarak oyun motorunu indirmeye başlayacak. Bu adım önemli, çünkü emülatör bilgisayarınıza uygun oyun motorunu tespit ederek kendisi indiriyor. Herhangi bir müdahalede bulunmadan yüklemeyi bekleyin. Bu yükleme yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor.
  4. Oyun motoru yüklendikten sonra emülatör yine kendi kendine PUBG Mobile kurulum dosyasını indirecek. Yaklaşık 1 GB boyutundaki dosya indirilirken kesinlikle yarıda bırakmayın. Yoksa oyun çalışmaz ve yeniden yüklemek için emülatörü silip tekrar kurmanız gerekir.
  5. Kurulum dosyası yüklendikten sonra her şey tamamdır. Artık PUBG Mobile bilgisayarınıza kuruldu ve istediğiniz zaman oynayabilirsiniz.


PUBG Mobile bilgisayar versiyonunda hemen hemen hiçbir fark yok. Yani, oyunun telefon veya tablet versiyonunda hangi özellikler varsa, bilgisayara da onlar geliyor. Buna Türkçe dil seçeneği de dahil. Emülatör üzerinden oyunu çalıştırdıktan sonra sağ taraftaki ayarlar menüsünden dil seçeneğini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.


PUBG'nin bilgisayar versiyonu ağır sistem gereksinimine ihtiyaç duyduğu için PUBG Mobile oyunculara yönelik kesinlikle en performanslı çözüm. Ayrıca oyunun mobildeki tüm verilerle devam etmesi de oyuncular için bulunmaz bir özellik.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir