WhatsApp fotoğrafları galeriden nasıl gizlenir?

WhatsApp'ta aldığınız fotoğraf ve videolar normalde cihazınızın galerisinde görünür. Oldukça karışık görünen bu medyaları gizlemek mi istiyorsunuz? WhatsApp medyaları galeriden nasıl gizlenir bu yazımızdan öğrenebilirisiniz.
WhatsApp fotoğrafları galeriden nasıl gizlenir?
21/01/2023 Nasıl yapılır? Uygulama 1 kişi faydalı buldu 194 kere okundu

Whatsapp, akıllı iletişim teknolojisinin yaygınlaşmasıyla temel sohbet uygulaması olarak hayatımıza giren ve her geçen gün istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren sohbet uygulamasıdır. Sunduğu özelliklerle sohbeti bir çok şekilde işlevsel ve zengin kılan uygulamanın medya ögelerinin görünür olması ise bazı kullanıcılar için sorun teşkil ediyor. Özellikle sohbetlerden gelen video, fotoğraf gibi görsel medya ögelerinin galeride görünür olması birçok kullanıcının çözümünü aradığı bir sorun.


Kullanıcılar bu noktada hem galerinin karmaşık görünmesinden hem de olası gelen fotoğraf, video gibi görsel ögelerin gizlilik teşkil etmesi sebebiyle galeride görünmesinden rahatsız. Cepde.net ekibi olarak sizler için araştırdık ve WhatsApp medya öğelerini nasıl gizlerim?, WhatsApp fotoğrafları galeride nasıl görünmez yapılır?, WhatsApp fotoğraflarını galeriden gizleme gibi sorularınızın cevapları için aşağıda bahsedeceğimiz adımları izleyebilirsiniz.


WhatsApp fotoğraflarını galeriden gizleme

  • Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yapın,
  • Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan 3 nokta simgesine tıklayın ve ayarlara girerek sohbetler seçeneğine tıklayın,
  • Sohbet Ayarlarından 'Medya Görünürlüğü' seçeneği aktif ise bunu devre dışı bırakın.

Uygulamayı indiren tüm kullanıcılar için ilk aşamada otomatik olarak aktif görünen 'medya görünürlük' seçeneğini düzenlediğinizde, indirilen görsel medya ögeleri galeride görünmez hale gelecektir. İşlemi tamamladıktan sonra galerinizde görünmeyecek olan gelen medya ögelerinizi görmek istediğinizde ise dosya yöneticisi gibi araçlar üzerinden ulaşabilirsiniz.


Belirli kişilerden gelen WhatsApp fotoğraf ve videolarını galeride gizleme

WhatsApp uygulamasında sadece belirli kişilerden gelen medya ögelerinin galeride görünmemesini istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:


  • Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yapın,
  • Medya ögelerinin gizli olmasını istediğiniz sohbet kişisine tıklayın,
  • Sohbet sayfası açıkken kişinin, üst kısımda yer alan ismi yazılı yere tıklayarak profil sayfasına girin,
  • Açılan profil sayfasında 3. sırada yer alan 'medya görünürlüğü' seçeneğine tıklayın,
  • Açılan pencerede 'Bu sohbetten indirilen yeni medya dosyaları cihazınızın galerisinde gösterilsin mi?' sorusuna 'hayır' seçeneğini tercih ederek 'tamam' butonuna basın.

Tüm bu adımlardan sonra seçtiğiniz kişinin sohbetinden gelen medya ögeleri galerinizde görünmez olacaktır. Fakat işlemden önce indirilen ve galerinizde görüntülenen medya ögeleri görüntülenmeye devam edecektir. Sadece işlem uygulandıktan sonra gelen medya ögeleri galeride görünmeyecektir.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir