WhatsApp parmak izi kilidi nasıl eklenir ve kullanılır? (Android)

WhatsApp artık parmak izi kilidi özelliğini tüm kullanıcılara açtı. Bu ipucumuzda parmak izi kilidini nasıl açacağınızı ve kullanacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.
WhatsApp parmak izi kilidi nasıl eklenir ve kullanılır? (Android)
02/11/2019 Uygulama 56 kişi faydalı buldu 6187 kere okundu

WhatsApp'in Android versiyonu daha önce beta sürümünde olan parmak izi kilidi özelliğini artık tüm kullanıcılara sundu. Yeni özellikle birlikte parmak izini aktif eden kullanıcılar uygulamaya girmek için parmak izi doğrulaması yapması gerekiyor. Bu özellikle mesajlarını başka kişilerin okumasını engellemek isteyen kullanıcılar için oldukça iyi bir özellik. Ayrıca, WhatsApp'i uygulama kilitleri ile kullanan kullanıcılar için de işleri kolaylaştırıyor.


WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini açma, aktif etme

Parmak izini açmak için uygulamanın ayarlar menüsüne giriş yapın. Daha sonra Hesap -> Gizlilik menüsüne ulaşın. Gelen sayfanın en altında "parmak izi kilidi" seçeneğini göreceksiniz. Buradan WhatsApp parmak izi kilidi özelliğini açarak kullanabilirsiniz.


Sizin de göreceğiniz gibi sayfada bu özelliğe bağlı birkaç detay var. Bunlardan birisi parmak izi kilidinin ne kadar süre sonra devreye gireceğini ayarlamanızı sağlıyor. Diğeri ise, parmak izi kilidi açıkken mesaj bildirimlerinde içeriği gizlemenizi sağlıyor. Örneğin, 'Anında' seçeneğini seçerseniz, uygulamadan çıktığınız anda WhatsApp kilitleniyor ve sonraki giriş için parmak izini doğrulamanız gerekiyor. WhatsApp'i çok sık kullanan kişiler için Anında kilitlemek iyi bir seçenek olmaz, bu nedenle belirlenen diğer seçenekleri kullanmak iyi olabilir.


WhatsApp'in parmak izi özelliğini kullanmak için telefonunuzun parmak izi okuyucusunun olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, WhatsApp'i son sürüme güncellemediyseniz bu güncellemeyi yaparak parmak izi kilidini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir