WhatsApp'ta karşı taraf görmeden mesaj silme

WhatsApp kullananların uzun zamandır beklediği gönderilen mesajı karşı taraf görmeden silme özelliği sonunda kullanıcılara sunuldu. Bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajı birkaç dokunuşla silebilirsiniz.
WhatsApp'ta karşı taraf görmeden mesaj silme
17/11/2017 Nasıl yapılır? Android Uygulama 29 kişi faydalı buldu 4733 kere okundu

WhatsApp kullananların uzun zamandır beklediği gönderilen mesajı karşı taraf görmeden silme özelliği sonunda kullanıcılara sunuldu. Bu özellik sayesinde yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajı birkaç dokunuşla silmek mümkün oldu.


Yanlışlıkla gönderilen mesajı silme özelliği bazı şartlara bağlı olarak çalışıyor. Bunlardan birincisi, mesajı son 7 dakika içerisinde göndermiş olmanız; ikincisi ise mesajın silineceği karşı tarafın WhatsApp'in son sürümünü kullanması. Eğer mesajı 7 dakika içerisinde silmezseniz veya karşı taraf WhatsApp'in son sürümünü kullanmıyorsa mesajı silmenizin bir anlamı olmuyor. Her iki durumda da mesaj karşı tarafa görünüyor.


WhatsApp'ta yanlışlıkla gönderilen mesaj nasıl silinir?

Mesajın hem sizden hem de karşı taraftan silinmesi için, mesajı gönderdikten sonraki 7 dakika içerisinde:

  1. Mesajın üzerine basılı tutup, ekranın üstünde beliren sil butonuna dokunun,
  2. Açılan ekrandan 'Herkesten sil' seçtiğinizde mesaj içeriği silinmiş olacak.


WhatsApp'in v2.17.396 sürümüyle gelen bu özellik kullanıcıların "WhatsApp mesajı karşı taraftan silme" ve "WhatsApp'ta mesaj okunmadan silme" sorularına cevap oluyor aslında. Ancak hoşa gitmeyecek bir durum var; bu özellikle sileceğiniz mesajlar karşı tarafta 'bu mesaj silindi' ibaresiyle duruyor. Yani, karşı taraftan mesajın silindiğini tamamen gizlemeniz mümkün değil.

Bu ipucu işinize yaradı mı? İyi Kötü, geliştirilebilir