Android için en iyi klavye uygulamaları

Android'in varsayılan klavyelerinden sıkılanlar için, işlevsellik ve popülerlik açısından öne çıkan en iyi klavye uygulamalarını listeledik.

Android için en iyi klavye uygulamaları
7 yıl önce 29 kişi faydalı buldu 3977 kere okundu

Android telefon ve tabletlerin varsayılan klavyeleri giriş ve smiley seçenekleri dışında pek fazla özelliğe sahip olmuyorlar. Klavyesini kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar ise yardımcı uygulamaları denemek zorundalar. Halihazırda Google Play üzerinde onlarca klavye uygulaması yayımlanmış durumda, fakat bunların içerisinde kullanışlılık ve kişiselleştirme açısından öne çıkan belli başlı uygulamalar bulunuyor. Aşağıda bunların arasından milyonlarca kullanıcıya sahip en iyi 4 klavye uygulamasını listeledik. Daha kolay ve kişiselleştirilmiş bir klavye deneyimi için beğendiğiniz uygulamaya kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gboard - Google Klavye

Hız, güvenilirlik ve kolaylık için geliştirilen uygulamanın öne çıkan özelliği, Google servisleriyle entegre biçimde çalışması. Google Arama ve Çeviri özelliğini klavye üzerinden kullanabildiğiniz Gboard, mesajlaşırken farklı işleri aynı anda yapmanızı sağlayarak uygulamalar arasında geçiş yapma sorununu ortadan kaldırıyor.

SwiftKey Klavye
Verimlilik
4.1

Android klavye uygulamaları arasında oldukça popüler olan SwiftKey Klavye, öğrenme yeteneği ve ısı haritası özelliği ile diğer uygulamalardan farklı bir deneyim sunuyor.

GO Klavye
Araçlar
5

Basit arayüzü sayesinde yapacağınız tüm düzenlemeler oldukça derli toplu bir şekilde ekrana yerleştiriliyor, böylece klavyeyi kullanırken yaşanılan karmaşıklık tamamen ortadan kalkmış oluyor.

Cheetah Keyboard
Kişiselleştirme
5

Yüzden fazla dil desteği bulunan uygulama, kaydırma girişi ve sesli dikte başta olmak üzere kolay giriş yöntemlerinin hemen hepsini destekliyor. 3D efekt motoruna sahip tek klavye uygulaması olan Cheetah Keyboard bu özelliğiyle yazdıklarınızı üç boyutlu olarak efektlendirebiliyor ve görsel açıdan daha zengin bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Bu liste sizce nasıldı? İyi Kötü, geliştirilebilir